Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [11.07.2024]

Kursy kryptowalut 11.07.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 11 lipca 2024 r.


Spis treści:


Mocno rośnie ilość ETH w Beacon Chain. Staking cieszy się coraz większą popularnością

Gdy Ethereum we wrześniu 2022 roku przechodziło hard fork ”The Merge”, wiele osób ze społeczności tego ekosystemu było przeciwnych tej zmianie. Po niecałych dwóch latach od tego zdarzenia okazuje się, że już aż 33% całkowitej podaży ETH znajduje się już w protokole stakingowym Beacon Chain. To tylko potwierdza fakt, że inwestorzy etheru wierzą w to, że staking przyniesie im odpowiedni pochód pasywny, a blockchain stworzony przez Vitalika Buterina najlepsze ma jeszcze przed sobą.

Czytaj więcej: Staking Ethereum notuje nowy rekord! Ilość stake’owanych tokenów 3-krotnie wzrosła w ciągu 2 lat

Biden sztucznie zbija poziomy CPI, by zwiększyć sobie poparcie?

I kolejny miesiąc z rządu okazał się pozytywny dla amerykańskiej gospodarki, jeśli chodzi o spadek poziomu inflacji. Pytanie tylko czy nie doprowadzi to do powrotu sztucznego dodruku dolara przez Rezerwę Federalną (Fed). Swoje 3 centy do spadku CPI dołożyła administracja Joe Bidena, jednakże jest to raczej zagrywka pod publiczkę w celu zwiększenia swojego poparcia w ramach trwającej kampanii prezydenckiej.

Czytaj więcej: Inflacja w USA dalej spada. Joe Biden ma w tym swój udział, ale i własny interes

Giełda BitMEX przyznaje się do licznych zaniechań dot. prania pieniędzy

Giełda BitMEX oficjalnie przyznała się do złamania ustawy o tajemnicy bankowej. Okazuje się, że jej założyciele, w tym Arthur Hayes, mocno kombinowali z tą platformą już od samego początku, jeśli chodzi o liczne kwestie organizacyjne.

Czytaj więcej: BitMEX podąża śladami Binance i przyznaje się w sądzie do złamania tajemnicy bankowej

Donald Trump oficjalnie prelegentem na Bitcoin 2024 w Nashville

Faworyt w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych pojawi się w tym miesiącu na jednym z najważniejszych na świecie eventów poświęconych bitcoinowi. W przeszłości na tej konferencji padały kluczowe ogłoszenia dot. adopcji tej kryptowaluty. Donald Trump został teraz oficjalnie ogłoszony jednym z jej prelegentów i wygłosi na niej swoje przemówienie. Będzie ciekawie!

Czytaj więcej: Donald Trump wystąpi na kluczowej konferencji poświęconej bitcoinowi

Uwaga! Fajny airdrop do odebrania dla użytkowników Telegrama

Jeżeli korzystacie z Telegrama od ładnych kilku lat, to spokojnie możecie załapać się na fajny airdrop od nowego memecoina, który pojawił się w sieci The Open Network (TON). Nie trzeba wykonywać żadnych zadań, a jedynym kryterium oceniającym przez system, ile tokenów nam zostanie przydzielonych, jest ilość lat działania naszego konta na wspomnianym komunikatorze.

Czytaj więcej: Ten memecoin namiesza w społeczności Telegrama! Projekt DOGS ogłasza airdrop swoich tokenów!

CFTC jest coraz bliższe objęcia regulacji rynku kryptowalut

Po tym, jak sądy zaczęły uznawać bitcoina oraz ether za towar, a nie papiery wartościowe, szala zwycięstwa w kwestii tego, która z instytucji ma pełnić docelowy nadzór nad branżą kryptowalut, przechyla się na stronę CFTC. Jej przewodniczący – Rostin Behnam – zapewnia, że o wiele lepiej poradzą sobie w tej kwestii niż ich siostrzany organ nadzorczy, czyli SEC.

Czytaj więcej: Wszystko wskazuje na to, że CFTC, a nie SEC będzie regulować kryptowaluty. Rostin Behnam komentuje

Kursy kryptowalut 11.07.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.