Staking Ethereum notuje nowy rekord! Ilość stake'owanych tokenów 3-krotnie wzrosła w ciągu 2 lat | Wiadomości | CrypS.

Staking Ethereum notuje nowy rekord! Ilość stake’owanych tokenów 3-krotnie wzrosła w ciągu 2 lat

ETF Ethereum

Zabezpieczanie sieci Ethereum poprzez zamrażanie określonej puli tokenów ETH na poczet stakingu to świetna opcja na generowanie dochodu pasywnego. W końcu przecież użytkownicy tego blockchaina otrzymują nagrody za swój udział w tym procesie. Wczoraj natomiast padł nowy rekord pod względem ilości zdeponowanych etherów w protokole Beacon Chain.


  • Już 33% całkowitej podaży ETH znajduje się na łańcuchu Beacon Chain w ramach stakingu,
  • Wczoraj ilość znajdujących się tam tokenów wyniosła 47,36 mln ETH.

Staking ETH rośnie w siłę

W dniu 10 lipca platforma analityczna Santiment poinformowała o dokonaniu się nowego kamienia milowego w ekosystemie Ethereum. Chodzi bowiem o poziom zdeponowanych tokenów ETH znajdujących się w kontrakcie Beacon Chain, czyli specjalnym łańcuchu bocznym sieci ETH, który jest niezbędny do procesu stakingu.

Jak się okazuje, ilość etherów będących w stanie stakingu na tym łańcuchu wyniosła wczoraj rekordowe 47,36 miliona sztuk. Wynik ten przekłada się wiec na 33,9% całkowitej podaży tego altcoina.

Co więcej, mowa więc o znacznym wzrośnie tego miernika z poziomu 10,9%, ile wynosił jeszcze niecałe dwa lata temu, gdy Ethereum dokonało hard forka polegającego na zmianie swojego algorytmu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS).

Jaki wniosek płynie z tych danych? Zdecydowanie możemy w tym przypadku mówić o wzrośnie zaufania inwestorów do tego ekosystemu i jego dalszego działania po “The Merge”, czyli wspomnianej aktualizacji. Ta miała miejsce dokładnie w dniu 15 wrześnie 2022 roku.

Wzrost ilości zablokowanych tokenów w depozytach stakingowych prowadzi także do stopniowej redukcji podaży ETH w obiegu. To natomiast może z czasem przełożyć się na skok kursu etheru.

Co z ETF-em na ETH?

Powyższe zdanie jest tym bardziej istotne, że niebawem mają w końcu wystartować fundusze giełdowe (ETF-y) dla rynku spot etheru w Stanach Zjednoczonych.

Wczoraj informowaliśmy Was, że dyrektorka ds. zgodności w BitwiseKatherine Dowlingpowiedziała Bloombergowi, że prace nad otrzymaniem ostatecznego zielonego światła od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na wprowadzenie tychże na giełdy są już na finiszu.

Dzięki temu rozwiązaniu inwestorzy instytucjonalni otrzymają możliwość kupowania etheru za pośrednictwem tego typu instrumentów finansowych. To natomiast może napędzić presję zakupową na ether. 

ETF Ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.