Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [1.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [1.03.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
kurs kryptowalut 1.03.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 1 marca 2023 roku


Spis treści:


Cios w polskich górników kryptowalut. NSA wydał wyrok

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że wydatki na sprzęt i prąd użyty do wydobycia kryptowalut, nie mogą zostać wliczone w koszty przy ich sprzedaży. Oznacza to, że osoby, które samodzielnie wykopały swoje BTC i chcą je sprzedać, zapłacą w naszym kraju 19% podatku od zysków kapitałowych, niezależnie od tego ile je to kosztowało.

Czytaj więcej: Cios w polskich górników kryptowalut. NSA wydał wyrok


CZ odpowiada na wczorajszy artykuł Forbesa

Wczoraj informowaliśmy o artykule Forbesa oskarżającego Binance o wykorzystywanie środków klientów. Dziś CEO platformy – Changpeng Zhao postanowił odpowiedzieć serią tweetów. CZ uznał, że niechętnie marnuje swój czas na kolejny artykuł FUD z dużą ilością oskarżeń, świadomie zniekształconymi faktami i wymieniający jego pochodzenie etniczne jako istotny czynnik. W jego tweecie możemy przeczytać:

Forbes wydaje się nie rozumieć, jak działają giełdy. Nasi użytkownicy mogą wycofać swoje aktywa w dowolnym momencie. A dziennikarze zamieniają te wypłaty w ‘otrzymanie setek milionów w wypartym zabezpieczeniu’. Artykuł ignoruje również transakcje depozytowe.

Czytaj więcej: CZ odpowiada na wczorajszy artykuł Forbesa


Trust Wallet dodaje wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger

Jakiś czas temu Trust Wallet wprowadził swój portfel w formie rozszerzenie dla przeglądarek. Była to odpowiedź na potrzeby użytkowników po głośnym upadku giełdy FTX. Jak się okazuje, teraz zespół Trust Wallet wdrożył wsparcie dla sprzętowych portfeli Ledger w tym nowym produkcie.

Czytaj więcej: Trust Wallet dodaje wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger


Czy Elon Musk chce stworzyć konkurencję dla ChatGPT?

Jak podaje The Information powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, Elon Musk może planować stworzenie konkurencyjnego chatbota AI dla ChatGPT. Miliarder podobno zatrudnił w tym celu badacza Igora Babushkina, który niedawno opuścił należący do Alphabetu oddział DeepMind AI. Specjalizuje się on w modelach uczenia maszynowego wykorzystujących sieci neuronowe, takich jak właśnie ChatGPT.

Czytaj więcej: Czy Elon Musk chce stworzyć konkurencję dla ChatGPT?


MetaMask integruje się z gigantem gier Unity

MetaMask Wallet nawiązał współpracę z Unity Asset Store. Silnik Unity to narzędzie wykorzystywane do tworzenia gier wideo, aplikacji wirtualnej rzeczywistości (VR), rzeczywistości rozszerzonej (AR) oraz symulacji. Jest to jeden z najpopularniejszych silników tego typu na rynku. Korzysta z niego wielu twórców gier i aplikacji na całym świecie. Teraz wszystkie te firmy produkujące gry będą mogły połączyć się z portfelem Metamask, aby wejść w interakcję z NFT i WEB3.

MetaMask opublikował swoją bibliotekę SDK (Software Developer Kit), zestaw narzędzi programistycznych, które powinny ułatwić twórcom gier wideo integrację ze światem kryptowalut.

Czytaj więcej: Silnik do tworzenia gier Unity dodaje narzędzia Web 3, w tym MetaMask


Francja przyjmuje nowe zasady rejestracji firm z branży krypto

Francuskie Zgromadzenie Narodowe zagłosowało za ostrzejszymi zasadami rejestracji dla firm kryptowalutowych. Wzmocniony proces rejestracji będzie miał zastosowanie do firm rejestrujących się od lipca 2023 roku.

Czytaj więcej: Francja przyjmuje nowe zasady rejestracji firm z branży krypto


Były dyrektor FTX Nishad Singh oskarżony o oszustwo

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że były dyrektor do spraw inżynierii w FTX, Nishad Singh był aktywnym uczestnikiem w planie oszukania inwestorów. Zdaniem agencji, wycofał on 6 milionów dolarów z FTX na swój osobisty użytek.

Czytaj więcej: Były dyrektor FTX Nishad Singh oskarżony o oszustwo


Solana planuje usprawnić swój blockchain

Po ostatnich problemach sieci Solana, polegających na spowolnieniu produkcji bloków, projekt zapowiedział wdrożenie aktualizacji w swojej sieci. Zespół ma skoncentrować się na poprawie stabilności i podniesieniu wydajności sieci.

Czytaj więcej: Solana planuje usprawnić swój blockchain


Coinbase startuje z pro-krypto kampanią w USA

Największa amerykańska giełda kryptowalut robi wszystko, aby upewnić się, że amerykańscy politycy mają rację, jeśli chodzi o to, jak traktują branżę krypto. Firma ogłosiła Crypto435 – oddolną inicjatywę mającą na celu rozszerzenie pro krypto wsparcia dla obywateli we wszystkich 435 okręgach kongresowych.


Coffeezilla oskarża Khabiba Nurmagomedova o promowanie oszustwa NFT

Coffeezilla – popularny YouTuber i “detektyw internetowy” zajmujący się krypto scamami – oskarżył legendę mieszanych sztuk walki Khabiba Nurmagomedova o “wyłudzanie” pieniędzy od swoich fanów za pomocą NFT. Nurmagomedov uruchomił swoją kolekcję niewymiennych tokenów we współpracy z GoMining. W październiku 2021 roku stał się też ambasadorem tej firmy. –> źródło: CryptoPotato


Visa nie rezygnuje z kryptowalutowych planów

Prezes Visa, Cuy Sheffield, odniósł się do ostatniego artykułu Reutera, w którym pisano, że jego firma oraz konkurencyjne  Mastercard spowalniają swoje zaangażowanie w branży kryptowalut. Sheffield określił go jako niedokładny i zapowiedział kontynuację współprac z firmami z branży.

kurs kryptowalut 1.03.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.