Trust Wallet dodaje wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger | Wiadomości | CrypS.

Trust Wallet dodaje wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger

Dawid Kucharczyk
trust wallet

Zespół Trust Wallet wdrożył wsparcie dla sprzętowych portfeli Ledger poprzez rozszerzenie przeglądarki.


W oświadczeniu zespołu możemy przeczytać:

Dzięki tej integracji Trust Wallet daje użytkownikom Ledger bezproblemowy i elastyczny dostęp do zdecentralizowanych aplikacji, możliwość zarządzania i przenoszenia aktywów między portfelami online i offline i zapewnia większą kontrolę nad bezpieczeństwem monet.

Według deweloperów, gówną zaletą tego podejścia jest jeszcze bezpieczniejsze przechowywanie cyfrowych aktywów przy zachowaniu wygody i funkcjonalności.

Inne nowości od Trust Wallet

W grudniu 2022 r. zespół Trust Wallet dodał obsługę crosschain swapów do portfela dzięki integracji protokołu THORChain. Integracja sprawiła, że transfery cross-chain stały się bezpieczniejsze i łatwiejsze do wykonania. Nie ma przy tym potrzeby korzystania ze scentralizowanych pośredników.

Z kolei w listopadzie, tuż po upadku FTX, Trust Wallet wykorzystał trend i uruchomił swój portfel w formie rozszerzenia do przeglądarki. Posiada ono kilka przydatnych funkcji. Użytkownicy mogą na przykład używać portfela do obsługi NFT. Dodatkowo rozszerzenie posiada funkcję on-ramp dla walut fiat. Dzięki temu można łatwo kupić kryptowaluty za waluty fiducjarne.

W tym samym czasie Trust Wallet uruchomił również nowe funkcje we współpracy z giełdami kryptowalutowymi Binance i Coinbase – a konkretniej usługami Binance Pay i (niedługo) z Coinbase Pay. Dzięki temu użytkownicy nie muszą już wpisywać adresów ani skanować kodów QR, aby robić przelewy. Funkcja ta jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników Androida. Niedługo jednak ma zostać wprowadzona także dla iOS.

trust walletreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.