Silnik do tworzenia gier Unity dodaje narzędzia Web 3, w tym MetaMask

Silnik do tworzenia gier Unity dodaje narzędzia Web 3, w tym MetaMask

Redaktor: Michał Misiura
Unity integruje się z metamask i solaną

Platforma do tworzenia gier wideo Unity dodała szereg platform kryptowalutowych do swojego sklepu. Nowe funkcje mają pomóc deweloperom zainteresowanym technologią Web3.


28 lutego firma Unity ogłosiła, że w swym sklepie uruchomiła nową stronę z kategorią „Decentralizacja”, na której znalazły się zweryfikowane platformy kryptowalutowe. Jedną z 13 wyróżnionych platform jest dostawca portfeli kryptowalutowych MetaMask. Deweloperzy mogą korzystać z zestawu do tworzenia oprogramowania (SDK), który umożliwia użytkownikom podłączenia portfela MetaMask do każdej gry opracowanej na platformie Unity.

Do sklepu dodano również pakiety SDK blockchainów, m.in. Solany i Tezos, a także pakiet SDK platformy deweloperskiej ImmutableX, który ułatwi deweloperom tworzenie gier Web 3 na blockchainie Ethereum.

Według firmy Unity integracje pozwolą deweloperom zmodyfikować „modele własności” w grach i umożliwią graczom tworzenie, zarabianie lub nabywanie zasobów w grze, które mogą być następnie wymieniane lub sprzedawane.

Gracze odpowiadają za połowę aktywności w blockchainie

Niedawny raport DappRadar ujawnił, że w styczniu 2023 roku gracze stanowili prawie połowę (48%) całej aktywności blockchain. W raporcie stwierdzono, że do wzrostu aktywności przyczynia się coraz większy zasięg ogłoszeń i wiadomości związanych z grami Web3.

Sara Gherghelas, analityk blockchain w DappRadar, wskazała wcześniej, że gry w środowisku blockchain są już gałęzią tradycyjnej branży gier. Jej zdaniem, w miarę coraz większej dostępności technologii blockchain zwiększy się również adopcja gier Web 3, które prędzej czy później również wejdą do głównego nurtu branży.

Tymczasem współzałożyciel Illivium Kieran Warwick stwierdził, że głównym wyzwaniem dla sektora gier blockchain jest przekonanie do siebie graczy rekreacyjnych, którzy wciąż uważają, że gry blockchain są gorszej jakości i nie dorównują bardziej tradycyjnym grom.

Unity integruje się z metamask i solanąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.