Czy Elon Musk chce stworzyć konkurencję dla ChatGPT? | Wiadomości | CrypS.

Czy Elon Musk chce stworzyć konkurencję dla ChatGPT?

elon musk

Szef Tesli, Elon Musk, zaproponował specjalistom od AI stworzenie laboratorium badawczego, które miałoby opracować alternatywę dla chatbota ChatGPT. Takie informacje podaje serwis The Information, który powołuje się źródła zaznajomione ze sprawą.


Miliarder wielokrotnie krytykował OpenAI za ograniczenia, które uniemożliwiają ChatGPT generowanie obraźliwych treści. W grudniu 2022 roku zasugerował, że technologia firmy to przykład “mającego się obudzić uczenia AI”.

Prawdopodobnie komentarze CEO Tesli mają na celu wyeliminowanie ograniczeń nowego chatbota dotyczących kontrowersyjnych tematów.

Elon Musk zatrudnia specjalistę od AI

Według publikacji, Musk zatrudnił badacza Igora Babushkina, który niedawno opuścił należący do Alphabetu oddział DeepMind AI. Specjalizuje się on w modelach uczenia maszynowego wykorzystujących sieci neuronowe, takich jak ChatGPT.

Babushkin powiedział dziennikarzom, że rozmawiał z miliarderem o utworzeniu zespołu badawczego AI, jednak projekt jest wciąż na wczesnym etapie. Nie ma też planów opracowania konkretnych produktów.

W 2015 roku Musk współtworzył z Samem Altmanem startup OpenAI, który opracował ChatGPT. Przedsiębiorca opuścił zarząd firmy w 2018 roku – podkreśla Reuter.

Miliarder wciąż monitoruje jednak rozwój sieci neuronowej. W grudniu 2022 roku powiedział, że ChatGPT jest “przerażająco” dobry i stwierdził, że “nie jesteśmy daleko od niebezpiecznie silnej AI”.

W lutym Elon Musk nazwał sztuczną inteligencję jednym z największych zagrożeń dla ludzkości. Według niego technologia ta wymaga regulacji. W tym samym miesiącu powiedział też, że Microsoft Bing jest “niebezpieczny

elon muskreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.