CZ odpowiada na wczorajszy artykuł Forbesa | Wiadomości | CrypS.

CZ odpowiada na wczorajszy artykuł Forbesa

Redaktor: Michał Misiura
binance

CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) odpowiedział serią tweetów na publikację Forbesa, o której informowaliśmy wczoraj na łamach naszego portalu.


Zhao powiedział, że bardzo niechętnie marnuje swój czas na kolejny artykuł FUD z dużą ilością oskarżeń i świadomie zniekształconymi faktami. Szef Binance napisał:

Wymieniają Tron, grupę Amber, Alameda Research itp. Wydaje się, że nie rozumieją podstaw działania giełdy. Nasi użytkownicy mogą wycofać swoje aktywa w dowolnym momencie. Ich wypłaty zamieniają się w otrzymanie setek milionów w przeniesionym zabezpieczeniu.

Pomimo chęci Forbesa, aby wrzucić Binance i FTX do tej samej kategorii, ich podejście do prowadzenia biznesu jest zupełnie inne – twierdzi CZ. Zhao przypomniał, że Binance spokojnie przetrwało dzienny odpływ stabelcoinów o wartości 3 miliardów dolarów w grudniu 2022 roku.

Jak zauważył Zhao, giełda zapewnia też bezpieczeństwo i prywatność klientów poprzez integrację zk-SNARK w swoim mechanizmie potwierdzania rezerw. CZ podkreślił, że środki użytkowników przechowywane na Binance są “zawsze zabezpieczone 1 do 1”.  W przedostatnim poście w wątku zwrócił również uwagę, że dziennikarze ponownie podkreślili jego chińskie pochodzenie, tak jakby miało ono znaczenie dla opisywanej przez nich sprawy.

Jestem głęboko rozczarowany, że Forbes nadal pisze bezpodstawne artykuły, tracąc swoją wiarygodność. – zakończył prezes Binance.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.