Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.11.2023]

Filip Dzięciołowski
Kurs kryptowalut 06.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Arthur Hayes wskazuje ciemną stronę ETF-ów na bitcoina

Chociaż o spotowych ETF-ach na bitcoina mówi się bardziej w superlatywach, to stoją za nimi pewne zagrożenia dla tego rynku. Te zdaje się natomiast dostrzegać były CEO BitMEX, który wskazał, jakie ryzyko wynika z tego, że bitcoinem zainteresują się wielkie instytucje.

Czytaj więcej: ”To może zabić bitcoina” – Arthur Hayes obawia się jednej rzeczy związanej z ETF-ami

Yuga Labs dało ciała w kwestii ochrony zdrowia uczestników swojego festiwalu

Ogromne wydarzenie poświęcone NFT, które odbyło się niedawno w Hongkongu, nie będzie przez niektóre osoby zbyt dobrze wspominane. Organizatorzy przeoczyli bardzo istotną kwestię, która odbiła się na zdrowiu uczestników. Sytuacji nie polepszył fakt, że ich reakcja była w dość lekceważącym tonie odnośnie tego, co przytrafiło się osobom biorącym udział w konferencji.

Czytaj więcej: Uczestnicy konferencji Yuga Labs skarżą się na dziwne powikłania zdrowotne. Co się wydarzyło?

Kurs LINK najwyżej od 19 miesięcy. Padł również nowy rekord

W ekosystemie Chainlink dokonał się nowy kamień milowy, które wskazuje na silny popyt wśród inwestorów na tę kryptowalutę. Jej kurs znalazł się również na najwyższym poziomie od kwietnia 2022 roku, a projekt buduje solidne fundamenty w postaci kluczowych partnerstw. Czy to będzie czarny koń altcoinów w czasie przyszłej hossy?

Czytaj więcej: Van de Poppe miał rację co do Chainlink. Projekt notuje nowy rekord, a kurs LINK rośnie o 65% w miesiąc

Rozpiska zrzutów tokenów oraz ważnych wydarzeń na ten tydzień

Jak co poniedziałek prezentujemy zestawienie tokenów, które zostaną odblokowane w ciągu tego tygodnia, tak więc jeśli jesteście inwestorami któregoś z tych projektów, to warto mieć to na uwadze. Na dniach odbędzie się również kilka eventów, w tym organizowane przez Ripple oraz Binance, podczas których spodziewane jest ujawnienie przełomowych nowości. Będzie się działo!

Czytaj więcej: Co warto mieć na radarze w branży kryptowalut w tym tygodniu?

Wielka Brytania reguluje stablecoiny. I nawet ma na to fajny pomysł

Rząd Wielkiej Brytanii, na czele którego stoi wspierający kryptowaluty premier Richi Sunak, przedstawił swoją propozycję kompleksowych ram stablecoinów. Z racji tego, że ta klasa aktywów jest ściśle powiązana z walutami fiducjarnymi, to wyznaczono odrębny organ nadzorujący je, niż w przypadku reszty kryptowalut. Jedną z propozycji jest m.in. umożliwienie płatności w stablecoinach za różne dobra oraz usługi.

Nowy odcinek Simpsonów skupia się na branży NFT

Kto obejrzał choć kilka odcinków topowej amerykańskiej kreskówki, ten wie, że jej twórcy mają szalone poczucie humoru, a ironii i sarkazmu potrafią używać, jak mało kto. W najnowszej produkcji poświęconej zwariowanej rodzinie Simpsonów jeden z jej członków – Bart – zostaje stokenizowany do formatu NFT. Jego matka może go uratować poprzez blockchain. Nie zabrakło wielu nawiązań do wydarzeń z ostatniego roku na rynku niewymiennych tokenów i ich oczywiście szyderczego komentarza ze strony scenarzystów.


Newsy z weekendu


Oto najwięksi zwycięzcy w procesie skazującym Bankmana-Frieda

Skoro SBF został już oficjalnie uznany za winnego wobec działań, które doprowadziły do upadku FTX, przyszedł czas na refleksje i podsumowanie kilku faktów. Kij zawsze ma dwa końce, więc z całej sprawy wychodzą zwycięzcy, jak i przegrani.

Czytaj więcej: Sam Bankman-Fried winny! Kogo można uznać wygranym, a kto poniósł porażkę w całej tej sprawie?

OpenSea zwalnia 50% pracowników i ogłasza restrukturyzację

Cyfrowe obrazki, do których prawa własności można było nabyć za astronomiczne kwoty, obecnie potrafią być tańsze o ponad 70%. Hype na NFT już ostygł, a firmy z tej branży muszą podejmować radykalne środki, by utrzymać się na rynku.

Czytaj więcej: Rynek NFT się kończy? Największa platforma handlowa zwalnia 50% personelu i zapowiada zmiany

Firma Elona Muska stworzyła konkurenta ChatGPT

Elon Musk dość szybko zmienia zdanie w niektórych sprawach, więc i odnośnie sztucznej inteligencji jego pogląd jest zupełnie inny, niż miało to miejsce kilka miesięcy temu. Teraz jeden z najbogatszych ludzi na świecie rzuca wyzwanie dla ChatGPT i tworzy własne narzędzie AI, które ma być od niego lepsze. Czym się ma charakteryzować “Grok”?

Czytaj więcej: Elon Musk wypuszcza na rynek swojego chatbota. Jego AI ma być cool i opowiadać świńskie żarty

Takich jak SBF jest więcej – twierdzi były pracownik SEC

Były szef działu egzekwowania prawa w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma dla nas złe wieści. John Reed Stark, bo o nim mowa, ostrzega, że wyrok skazujący byłego CEO FTX, Sama Bankmana-Frieda, to „tylko wierzchołek góry lodowej”.

Czytaj więcej: Były urzędnik SEC coś wie? Uważa, że sprawa Bankmana-Frieda to czubek góry lodowej

Elon Musk popsuł konferencję poświęconą AI

Premier Wielkiej Brytanii – Rishi Sunak – przeprowadził wywiad z jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Elon Musk, bo o nim mowa, pojawił się bowiem na konferencji poświęconej sztucznej inteligencji, którą zorganizowano w tym kraju. W czasie rozmowy padły słowa, które przerażą pracoholików.

Czytaj więcej: Elon Musk: znajdź sobie nowy sens życia, bowiem AI pozbawi cię pracy

Piotr Ostapowicz prognozuje, jak zachowa się Wall Street odnośnie BTC

Popularny polski inwestor i youtuber wskazał na to, jakim wyzwaniem dla gigantów z Wall Street będzie kolejna hossa na rynku bitcoina.

Kurs kryptowalut 06.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.