Były urzędnik SEC coś wie? Uważa, że sprawa Bankmana-Frieda to czubek góry lodowej | Wiadomości | CrypS.

Były urzędnik SEC coś wie? Uważa, że sprawa Bankmana-Frieda to czubek góry lodowej

SBF FTX

Były szef działu egzekwowania prawa w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ma dla nas złe wieści. John Reed Stark, bo o nim mowa, ostrzega, że wyrok skazujący byłego CEO FTX, Sama Bankmana-Frieda, to „tylko wierzchołek góry lodowej”. Czy więc przed nami kolejne procesy liderów branży blockchaina?


Los Bankmana-Frieda

Jak wie zapewne każdy nasz czytelnik, Bankman-Fried został uznany winnym złamania prawa na wielu odcinkach. Jak na razie werdykt wydała jednak tylko ława przysięgłych, a nie sąd. Ten ostatni podejmie ostateczną decyzję w sprawie dopiero w marcu przyszłego roku. Wiele jednak wskazuje na to, że były CEO trafi za kratki na wiele lat. W praktyce grozi mu ponad 100 lat odsiadki, czyli dożywocie. Nawet jeżeli sędzia wyda mniej rygorystyczny wyrok i tak możemy założyć, że w najlepszym wypadku biznesmen wyjdzie na wolność za kilkadziesiąt lat.

John Reed Stark: to dopiero wierzchołek góry lodowej

O sprawę został zapytany wspomniany John Reed Stark. W czasie wywiadu dla CNBC powiedział, że sprawa FTX “to tylko wierzchołek góry lodowej”.

Ludzie nie powinni myśleć, że powrót do wody jest bezpieczny. To nie jest bezpieczne. To gigantyczny domek z kart

– powiedział.

Jeśli spojrzysz na kryptowaluty, Web3, blockchaina – to wszystko bzdury

– nie krył swojej niechęci do rynku.

Potem wszedł już w narrację, która jest bliska inwestorom starej daty.

[Bitcoin] To część każdego schematu Ponziego. Jeśli spojrzysz na Web3, to po prostu marketingowy bełkot. Patrzysz na kryptowaluty, to matematyczny, obliczeniowy bełkot. To nic nie reprezentuje. Nie ma przepływu środków pieniężnych, nie ma zysków, nie ma bilansu, nie ma w tym niczego

– punktował.

Kryptowaluty to nie innowacja… iPhone to innowacja. Internet, chmura [obliczeniowa], sztuczna inteligencja – to innowacje

– dodał.

Prognozy Starka się nie sprawdzają

Problem w tym, że osoby, które dotąd zaufały mister Starkowi niezbyt dobrze na tym wyszły. W czerwcu radził inwestorom, aby sprzedali swoje kryptowaluty. Sugerował, że władze USA będą atakowały giełdy z cyfrowymi aktywami.

Jednocześnie niedawno powiedział, że jeśli to Republikanin zostanie kolejnym prezydentem, elity z Waszyngtonu mogą zmienić swoją politykę względem blockchaina.

SBF



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.