Elon Musk: znajdź sobie nowy sens życia, bowiem AI pozbawi cię pracy | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk: znajdź sobie nowy sens życia, bowiem AI pozbawi cię pracy

Elon Musk Twitter Elon Musk

Premier Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak, przeprowadził wywiad z jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Elon Musk, bo o nim mowa, pojawił się bowiem na konferencji poświęconej sztucznej inteligencji, którą zorganizowano w Wielkiej Brytanii. W czasie rozmowy padły słowa, które przerażą pracoholików.


Elon Musk: AI zabierze ci pracę

Musk postanowił się nie patyczkować i powiedzieć coś, co musiało zakłopotać każdego polityka.

Przyjdzie taki czas, gdy sztuczna inteligencja sprawi, że nie będziemy musieli pracować

– powiedział CEO Tesli. Jak dodał, konieczne będzie więc znalezienie dla nas, ludzi, nowego sensu życia.

Zapowiedź powszechnego bezrobocia nie jest chyba tym, co chce usłyszeć od swojego rozmówcy-wizjonera premier jakiegokolwiek kraju. Tym bardziej, że w czasie tego wydarzenia Sunak starał się zapewnić Brytyjczyków, że sztuczna inteligencja nie jest zagrożeniem dla ich pracy zarobkowej.

Konferencja, na której pojawił się Musk, to wręcz historyczny event. Zjawili się na nim przedstawiciele aż 28 państw. Wszystko odbyło się w Blethley Park. Tak, to tam złamano kod Enigmy, co pomogło pokonać Niemcy hitlerowskie w czasie II wojny światowej. Założenie było zapewne takie, że i AI nie okaże się zagrożeniem, a szansą. Tyle że ktoś nieroztropny wpadł na pomysł zaproszenia Muska (brawo ty, kimkolwiek jesteś!).

[AI] Będzie bardziej inteligentna od najbardziej inteligentnego człowieka

– psuł dalej atmosferę CEO Tesli.

Inna sprawa, że fakt, że Musk stoi na czele Tesli i to on mówi, że takie rzeczy powinny nas cieszyć. Kiedy bowiem ostatni raz widzieliście na ulicy samojezdny samochód?

Wymiar polityczny

Musk mówił rzeczy trochę niepoprawne politycznie. Konferencja w Bletchely Park miała być bowiem próbą zdobycia paru punktów przez Sunaka. Premier musi się dwoić i troić, bowiem jego Partia Konserwatywna raczej nie może pochwalić się dobrymi sondażami.

Teraz zdobył co najmniej jedną bramkę. Do kraju przyleciało wielu dyplomatów i liderów z sektora technologicznego. Tak jak wspomnieliśmy, ogólna narracja konferencji była taka, że AI nam nie zagrozi. Gdyby tylko nie ten Musk…

Kto jednak ma rację: Dyrektor generalny Tesli czy premier Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo. Dziś wiele jednak wskazuje na to, że AI jeszcze przez wiele lat będzie asystentem człowieka, a nie na odwrót.

Elon Musk Twitterreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.