Elon Musk wypuszcza na rynek swojego chatbota. Jego AI ma być cool i opowiadać świńskie żarty | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk wypuszcza na rynek swojego chatbota. Jego AI ma być cool i opowiadać świńskie żarty

Elon Musk AI Elon Musk

Elon Musk to chyba ten typ gościa, który zna każdy z nas: zawsze musi mieć wszystko lepsze od innych. Teraz ogłosił, że uruchamia swojego chatbota AI o nazwie „Grok”. I – jakżeby inaczej! – ma on przewyższyć ChatGPT.


Elon Musk: AI pozbawi cię pracy, ale ja przynajmniej coś na tym zarobię

Elon Musk ledwo wrócił z konferencji dot. AI w Wielkiej Brytanii, w czasie której powiedział, że sztuczna inteligencja pozbawi nas wszystkich pracy, a już ogłosił start swojego nowego projektu. Jego startup xAI zajmujący się sztuczną inteligencją wypuszcza „Groka” – chatbota AI, który ma być czymś lepszym od ChatGPT.

Musk i zespół xAI przekazali, że „wyjątkową i podstawową zaletą” Groka jest to, że gromadzi on wiedzę o świecie w czasie rzeczywistym. Wszystko za sprawą X, czyli dawnego Twittera. Biorąc pod uwagę to, że ten serwis ten jest niestety również i centrum fake newsów, pozostaje się tylko pakować i planować emigrację na Księżyc (bilety zapewne zacznie wkrótce sprzedawać SpaceX).

Musk i jego ludzie wskazują też na inne zalety chatbota.

Odpowie również na pikantne pytania, które są odrzucane przez większość innych systemów sztucznej inteligencji

– przekazano.

Grok został zaprojektowany tak, aby odpowiadać na pytania z odrobiną dowcipu oraz ma buntownicze skłonności, więc nie używaj go, jeśli nie lubisz humoru!

– dodali. Świetnie więc, sztuczna inteligencja w końcu trochę poświntuszy!

Tak na poważnie jednak, warto wskazać, że silnik napędzający Groka – Grok-1 – został przetestowany za pomocą kilku testów akademickich z matematyki i kodowania. We wszystkich wypadł lepiej niż ChatGPT w wersji 3.5. Jednocześnie jednak w żadnym nie uzyskał on lepszych wyników niż GPT-4.

Grok będzie dostępny na X Premium Plus za 16 USD miesięcznie. Dziś może z niego skorzystać ograniczona liczba użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Cynizm Muska

Musk zasłynął w ostatnich miesiącach tym, że przestrzegał nas przed AI. W czasie wspomnianej wcześniej konferencji w UK powiedział wprost: sztuczna inteligencja zabierze wszystkim pracę, więc już teraz warto zastanowić się nad sensem swojego życia, czym zasłużył na tytuł creepa roku.

Do tego zepsuł imprezę, której celem było uspokojenie ludzi i wskazanie na to, że AI może im pomóc, a niekoniecznie eksterminować jak rasowy Terminator.

Musk zobaczył chyba, że na AI będzie można sporo zarobić. Jego wcześniejsze apele o wstrzymanie prac nad tą nową technologią były najpewniej tylko próbą wstrzymania prac, ale jego konkurencji.

Elon Musk AIreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.