Van de Poppe miał rację co do Chainlink. Projekt notuje nowy rekord, a kurs LINK rośnie o 65% w miesiąc | Wiadomości | CrypS.

Van de Poppe miał rację co do Chainlink. Projekt notuje nowy rekord, a kurs LINK rośnie o 65% w miesiąc

Filip Dzięciołowski
Chainlink

Kryptowaluta projektu Chainlink – LINK – znalazła się na najwyższym poziomie cenowym od kwietnia 2022 roku. W ciągu ostatniego tygodnia jej kurs wzrósł o ponad 10% i dalej świeci na zielono. Wszystko wskazuje na to, że inwestorzy mocno stawiają na ten projekt.


Okazuje się, że prognoza przedstawiona przez topowego kryptowalutowego analityka – Michaël van de Poppe’a -o której informowaliśmy Was w ostatnich dniach września br., okazała się jak najbardziej trafna.

Pisał on bowiem, że niebawem zobaczymy na wykresach cenowych silne wzrosty wśród największych projektów z tego rynku, w tym wskazywał przede wszystkim na LINK.

Jest to token projektu Chainlink, czyli zdecentralizowanej sieci działającej na zasadzie wyroczni. Jak się okazuje, analityk nie minął się ze swoimi prognozami, bowiem kurs tej kryptowaluty w ciągu minionego weekendu przebił poziom 12,5 dolara, co oznacza najwyższy poziom cenowy od 19 miesięcy.

Kurs LINK mocno wystrzelił

Cena LINK pnie się do góry na wykresie, a my możemy wskazać również przyczyny tego stanu rzeczy. Otóż liczba adresów, które zawierają minimalnie 1 tysiąc jednostek tego tokena znalazła się na poziomie 27 152. Jest to najwyższy wynik w historii, jeśli chodzi o ten wskaźnik, a to tylko sugeruje bycze nastawienie inwestorów do tej kryptowaluty.

Tak więc popyt rośnie, a to oczywiście przekłada się na wartość rynkową wspomnianego aktywa.

W momencie pisania tego artykułu za jeden token LINK należy zapłacić 12,6 dolara, co oznacza wzrost o 2,66% w ciągu ostatnich 24 godzin. Natomiast patrząc z perspektywy ostatnich 7 dni, kryptowaluta zyskała na wartości aż 11,28%

Poprzedni miesiąc, określany w społeczności cyfrowych aktywów jako „Uptober” okazał się bardzo łaskawym dla tego rynku. W ciągu ostatnich 30 dni LINK wzrósł na wykresie ponad 65%.

Wykres cenowy LINK na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Warto także wskazać na to, że Chainlink buduje w tym roku bardzo solidne fundamenty w postaci nowych partnerstw. Przede wszystkim platforma projektu jest wykorzystywana do przeprowadzania testów z zakresu tokenizacji tradycyjnych aktywów.

W lipcu tego roku Bank of America wskazał go jako kluczowy element torujący drogę do tego procesu na światową skalę. We wrześniu natomiast otrzymaliśmy doniesienia, że projekt odniósł wspólny sukces wraz z SWIFT, które pomyślnie dokonało transferu swoich stokenizowanych aktywów przez sieć Ethereum.

Chainlinkreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.