Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.04.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 6 kwietnia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Rewolucja na niemieckim rynku: rząd pozwoli na emisję kryptowalutowych akcji

Niemcy torują drogę dla emisji kryptowalutowych akcji. Niemieckie Ministerstwo Finansów wkrótce wprowadzi ustawę o finansowaniu przyszłości, która stworzy podstawę regulacyjną dla emisji tego rodzaju cyfrowych papierów wartościowych.
“Chcemy, aby Niemcy stały się wiodącą lokalizacją dla start-upów i rozwijających się firm. Dlatego poprawiamy dostęp do rynku kapitałowego i ułatwiamy pozyskiwanie kapitału. Skorzystają na tym również małe i średnie firmy” – powiedział Christian Lindner, federalny minister finansów. Korporacje giełdowe będą miały wybór, czy emitować swoje akcje jako akcje konwencjonalne, czy jako akcje elektroniczne.

Czytaj więcej: Rewolucja na niemieckim rynku: rząd pozwoli na emisję kryptowalutowych akcji


Czy Satoshi Nakamoto miał wczoraj urodziny?

Społeczność krypto spekuluje na temat daty urodzenia anonimowego twórcy bitcoina – Satoshiego Nakamoto. Z jakiegoś powodu ludzie wierzą, że jest to 5 kwietnia 1975 roku. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawę omawiamy w naszym artykule.

Czytaj więcej: Czy Satoshi Nakamoto miał wczoraj urodziny?


Whitepaper bitcoina w każdej kopii nowego systemu operacyjnego macOS

Na każdym macbooku z systemem operacyjnym wydanym po 2018 roku znajduje się wgrany whitepaper bitcoina. Niepozorny plik PDF został umieszczony jako przykładowy dokument w narzędziu Image Capture.

Czytaj więcej: Whitepaper bitcoina ukryty w każdym macbooku z wersją systemu 10.14


Google Cloud wesprze rozwój ekosystemu Celo

Google Cloud i Fundacja Celo weszły w partnerstwo. Fundacja Celo zgodziła się na współpracę w zakresie wspierania startupów Web3. Ich zespoły będą mogły liczyć na dostęp do kredytów Google Cloud oraz mobilnej platformy deweloperskiej Google Firebase. Organizacje planują również prowadzenie ukierunkowanych warsztatów i wydarzeń.

Czytaj więcej: Google Cloud wesprze rozwój ekosystemu Celo


Frekwencja Decentraland Metaverse Fashion Week spadła o 76%

Decentraland niedawno zakończył swój czterodniowy wirtualny tydzień mody. Trudno byłoby stwierdzić, że był to sukces, ponieważ frekwencja Decentraland Metaverse Fashion Week spadła o 76%, do 26 000 z 108 000. W czasie 4-dniowego wydarzenia jednocześnie online było niewiele ponad 1000 osób. Organizatorzy wydarzenia starają się jednak szukać jasnej strony.

Czytaj więcej: Frekwencja Decentraland Metaverse Fashion Week spadła o 76%


Czy Binance faktycznie chciała kupić Huobi?

W sieci pojawiły się plotki, że Binance chce kupić giełdę Justina Suna – Huobi. Temat podchwycił nawet Coindesk, który powołując się na anonimowe źródła stwierdził, że do transakcji nie dojdzie ze względu na powiązania Huobi z Chinami. Sam Justin Sun zaprzeczył jednak plotką. Stwierdził, że jego giełda wcale nie szuka kupca.

Czytaj więcej: Czy Binance faktycznie chciała kupić Huobi?


Talenty z branży kryptowalut emigrują z USA

Jak zauważa portal TechCrunch problem drenażu mózgów, czyli emigracji wykwalifikowanych specjalistów, dotyczy zazwyczaj krajów trzeciego świata. Okazuje się jednak, że w branży kryptowalut podobny trend obserwowany jest także w Stanach Zjednoczonych. Według najnowszych danych z raportu Electric Capital, liczba programistów blockchain w USA zmniejsza się nieprzerwanie od 2017 roku, średnio o 2% rocznie.


Teksas proponuje ograniczenie korzyści dla górników bitcoina

Projekt ustawy przesłany do Senatu Teksasu pozbawiłby górników bitcoinów niektórych kluczowych korzyści za prowadzenie działalności w regionie. Współzałożyciel i dyrektor generalny Satoshi Action Fund Dennis Porter wyjaśnił dla Coindesk, że dokument ogranicza zakres udziału podmiotów z branży w programach równoważenia popytu na energię.

SB 1751 był sponsorowany przez trzech republikańskich senatorów. Dokument uzyskał jednogłośne poparcie w komisji przedmiotowej. Według Portera oznacza to, że ma 95% szans na przejście w Senacie.


Trust Wallet ułatwił wymianę kryptowalut na fiat

Trust Wallet otworzył możliwość konwersji cyfrowych aktywów na waluty fiat bezpośrednio w aplikacji. Rozwiązanie zostało wdrożone w partnerstwie z dostawcami infrastruktury Ramp i MoonPay.

Nowa funkcja umożliwia inwestorom wejście i wyjście z kryptowalut za pośrednictwem portfela bez utraty własności, czyli bez konieczności przechodzenia przez scentralizowane platformy handlowe.

Trust Wallet zaoferuje również użytkownikom z saldami powyżej 100 tokenów TWT (~ 120 USD w chwili pisania) zniżki na opłaty za transakcje wypłat.


Kapitalizacja tokenizowanego złota przekracza 1 mld USD

Łączna kapitalizacja tokenów powiązanych ze złotem osiągnęła 1,02 mld USD. Na rynku działa dwóch głównych graczy – PAX Gold i Tether Gold, których kapitalizacja rynkowa ma 99% dominacji tego podsektora.

Oba tokeny są wariantami stabelcoinów, ale ich cena jest powiązana z wartością rynkową złota, a nie walutą fiat. PAX Gold (PAXG) ma kapitalizację rynkową na poziomie 523 mln USD, a Tether Gold (XAUt) 499 mln dolarów. Tokeny najbliższego konkurenta Perth Mint Gold (PMGT) są warte łącznie zaledwie 2,46 mln USD.

złoto stablecoiny

Donald Trump NFT – wzrost sprzedaży po aresztowaniu

Kolekcja NFT przedstawiająca Donalda Trumpa cieszyła się zwiększonym zainteresowaniem w godzinach po aresztowaniu miliardera. Ponad 60 użytkowników zakupiło takie tokeny w ciągu 12 godzin, przy czym większość wydała 0,5 ETH.

Najdroższego zakupu dokonał paraguanads.eth. Osoba ta kupiła kartę przedstawiającą Trumpa z karabinem w ręku i w pomarańczowym kapeluszu za 0,697 ETH (około 1333 USD przy obecnych cenach). –> źródło: CryptoPotato


Założyciel Cash App Bob Lee zamordowany w San Francisco

Bob Lee – założyciel Cash App i były CTO firmy Block – został zidentyfikowany jako ofiara śmiertelnego dźgnięcia nożem w pobliżu centrum San Francisco. Dochodzenie w sprawie zdarzenia prowadzi wydział zabójstw SFPD. –> źródło: CBS News

kurs kryptowalut 6 kwietnia 2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.