Czy Binance faktycznie chciała kupić Huobi? | Wiadomości | CrypS.

Czy Binance faktycznie chciała kupić Huobi?

Dawid Kucharczyk
huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dash

Największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, odrzuciła niedawno ofertę Justina Suna, aby kupić jego udziały w Huobi. Takie informacje podał CoinDesk powołując się na anonimowe źródła.


Firma nie jest zainteresowana kupnem, podobno dlatego, że Huobi ma powiązania z Chinami. Z oczywistych względów Binance nie chce wchodzić w żadną interakcję z Państwem Środka. W zeszłym miesiącu Sun powiedział, że planuje uzyskać licencję w Hongkongu i uruchomić tam nową giełdę.

Co ciekawe, sam Justin Sun zaprzeczył informacjom o sprzedaży na Twitterze:

Zawsze uważaliśmy Binance za jednego z naszych najważniejszych partnerów i nadal będziemy ściśle współpracować z nimi na wszystkich poziomach. Muszę jednak powiedzieć, że w zeszłym tygodniu nie zaproponowałem CZ nabycia udziałów w Huobi. I nawet nie rozmawialiśmy o Huobi.

Justin Sun vs Huobi

Zaangażowanie Suna w Huobi zawsze było czymś w rodzaju tajemnicy. On sam określa się jedynie jako doradca, a w żadnym wypadku jako udziałowiec. Jednak wydał około 200 milionów dolarów na firmę od stycznia 2023 r. W listopadzie ubiegłego roku Bloomberg poinformował, że Sun kupił większościowy pakiet udziałów w Huobi za 1 miliard dolarów. Również na początku tego roku firma wydała komunikat prasowy potwierdzający przywództwo Justina Suna.

1 kwietnia pojawiły się informacje, że Justin Sun może sprzedać swoje udziały w Huobi Global. Mógł to być jednak tylko prima aprilisowy żart, gdyż zaprzeczył on potem tej wersji:

Tak bardzo jak lubię żarty z 1 kwietnia. Nuszę powiedzieć, że HuobiGlobal nie szuka kupca. Bądźcie spokojni. Chcemy zapewnić klientom niezawodną i bezpieczną platformę do handlu i przechowywania aktywów cyfrowych.

huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dashreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.