Czy Satoshi Nakamoto miał wczoraj urodziny? | Wiadomości | CrypS.

Czy Satoshi Nakamoto miał wczoraj urodziny?

Dawid Kucharczyk
satoshi nakamoto

W przestrzeni krypto pojawiły się plotki dotyczące daty urodzenia anonimowego twórcy bitcoina – Satoshiego Nakamoto. Z jakiegoś powodu społeczność wierzy, że jest to 5 kwietnia 1975 roku. Czy rzeczywiście tak jest?


Twórca BTC zawsze pozostawał anonimowy. Jednak ludzie z jakichś powodów świętują jego urodziny. Istnieje teoria, że święto ma miejsce 5 kwietnia, ponieważ ten dzień został wskazany przez Satoshiego podczas rejestracji w P2P Foundation, gdzie po raz pierwszy ogłosił wynalazek bitcoina.

Biorąc jednak pod uwagę, że samo nazwisko jest fikcyjne, data również może być niedokładna. Ale 5 kwietnia to także ważny dzień w historii Stanów Zjednoczonych. Jest to rocznica wydania przez prezydenta Franklina Roosevelta rozporządzenia wykonawczego nr 6102 z 1933 roku. Na jego mocy posiadanie złotych monet, kruszców lub certyfikatów złota zostało uznane za naruszenie prawa.

Posiadanie złota przestępstwem

Zarządzenie wymagało od Amerykanów oddania każdej ilości złota do Rezerwy Federalnej USA w zamian za walutę fiat. Roosevelt zdewaluował te środki i wykorzystał je do spłacenia ogromnego długu. Być może pomogło to krajowi wyjść z trudnej sytuacji, jaką stworzył Wielki Kryzys, jednak niektórzy postrzegali to wydarzenie jako podważenie wolności jednostek do posiadania.

Czy ta teoria ma związek z urodzinami Satoshiego? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak to, że twórca BTC interesował się historią obiegu pieniądza i chciał, aby ludzie mogli ukryć swój majątek przed ingerencją rządu. Bitcoin jest często określany jako cyfrowe złoto, więc zwolennicy BTC uważają tę wersję za całkiem prawdziwą.

Jeśli chodzi o rok urodzenia Satoshi Nakamoto, ma on również związek z władzą. W 1975 roku ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Gerald Ford uchylił rozporządzenie wykonawcze nr 6102, a posiadanie złota w dowolnej ilości nie było już przestępstwem.

Na ilustracji pomnik Satoshiego Nakamoto w Budapeszcie.

satoshi nakamotoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.