Google Cloud wesprze rozwój ekosystemu Celo | Wiadomości | CrypS.

Google Cloud wesprze rozwój ekosystemu Celo

Dawid Kucharczyk
Google i Conbase

Google Cloud i Fundacja Celo nawiązały partnerstwo. Fundacja Celo zgodziła się na współpracę w zakresie wspierania startupów Web3, a zespoły mogą liczyć na dostęp do kredytów Google Cloud oraz mobilnej platformy deweloperskiej Google Firebase.


Celem partnerstwa jest poprawa infrastruktury blockchain Celo i rozwój ekosystemu dappów.

Google Firebase zapewnia różne narzędzia i usługi, w tym uwierzytelnianie, bazy danych w czasie rzeczywistym, przechowywanie w chmurze i przesyłanie wiadomości.

Z kolei Google Cloud zaoferuje mentoring i wskazówki uczestnikom programu Founders in Residence Fundacji Celo. Wezmą oni udział w akceleratorze Celo Camp, który wspiera przedsiębiorców w tworzeniu start-upów zorientowanych na zrównoważony rozwój.

Organizacje planują również prowadzenie ukierunkowanych warsztatów i wydarzeń.

Co to jest Celo?

Celo pozycjonuje się jako “skoncentrowany mobilnie” i “węglowo neutralny” blockchain zgodny z EVM. Według twórców, sieć została uznana za lidera w ReFi. Platforma oferuje ponad 1000 dappów w ponad 150 krajach.

W lipcu 2022 roku deweloperzy wdrożyli inteligentne kontrakty Uniswap v3 w sieci Celo. Ta inicjatywa zakłada stworzenie na Celo puli płynności zielonych aktywów, takich jak tokenizowane kredyty węglowe.

Google i Conbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.