Whitepaper bitcoina ukryty w każdym macbooku z wersją systemu 10.14 | Wiadomości | CrypS.

Whitepaper bitcoina ukryty w każdym macbooku z wersją systemu 10.14

Mariusz Przepiórka
whitepaper bitcoina ukryty na macOS

Niezależny bloger Andy Baio ujawnił, że whitepaper bitcoina jest ukryty w każdej kopii nowego systemu operacyjnego macOS. Społeczność kryptowalutowa zadaje sobie teraz pytanie, czy gigant technologiczny Apple jest ukrytym zwolennikiem bitcoina, czy to tylko jeden z pracowników spółki, który działał na własną rękę.


Jak wyjaśnia Baio, kopia whitepaper BTC była dołączona od wersji 10.14.0 i od tego czasu nie została usunięta. Jest ona dołączona do każdej wersji macOS od Mojave (10.14.0), wydanej we wrześniu 2018 roku, do obecnej wersji. W wersji High Sierra (10.13) i wcześniejszych whitepaper nie jest dostępny.

Bloger o istnieniu whitepaper bitcoina w systemie macOS dowiedział się przez przypadek. – Próbując naprawić moją drukarkę odkryłem, że w systemie znajduje się plik PDF z kopią whitepaper bitcoina – powiedział Baio, wyjaśniając, że plik jest używany w narzędziu Image Capture jako przykładowy dokument dla urządzenia o nazwie „Virtual Scanner II”, które jest albo ukryte, albo nie jest domyślnie zainstalowane dla wszystkich.

Dlaczego whitepaper bitcoina znalazł się w systemie macOS?

Baio wskazuje, że przyczyny umieszczenia pliku w systemie nie są jasne, nie wiadomo również dlaczego wybrano właśnie ten plik. Bloger zastanawia się, czy w Apple przy tworzeniu systemu operacyjnego pracuje wielki fan bitcoina, czy też była to decyzja podjęta na szczycie firmy.

Nazwa pliku to „simpledoc.pdf” i ma on zaledwie 184 Kb. Być może był to tylko wygodny, lekki, wielostronicowy PDF do celów testowych, który nie był przeznaczony dla oczu użytkowników końcowych.

Baio otrzymał anonimową wskazówkę od pracownika, który ujawnił, że ktoś wewnętrznie zgłosił problem prawie rok temu. Warto zauważyć, że problem miał zostać zgłoszony temu samemu inżynierowi, który „wrzucił” plik PDF do systemu. Od tamtego czasu inżynier nie zareagował w żaden sposób ani nie opublikował jakiegokolwiek komentarza.

whitepaper bitcoina ukryty na macOSreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.