Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.04.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.04.2023]

Dawid Kucharczyk
kurs kryptowalut 3 kwietnia 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 3 kwietnia 2023 roku


Spis treści:


Masowe wyłączenie tysięcy bankomatów BTC na całym świecie

Sieć bankomatów bitoin (BTC) odnotowała największy miesięczny spadek w historii. W marcu 2023 roku wyłączono ponad 3 600 maszyn – podaje Coin ATM Radar. Oznacza to 12% spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca i 25% spadek od szczytu 29 000 bankomatów w grudniu ubiegłego roku. Do spadku sieci bankomatów bitcoin mogło przyczynić się kilka okoliczności, m.in. presja regulacyjna, zmienność rynku i kwestie bezpieczeństwa. Masowe wyłączenie sieci bitomatów może mieć znaczące implikacje dla przyjęcia i dostępności kryptowalut.

Czytaj więcej: Masowe wyłączenie tysięcy bankomatów BTC na całym świecie


Bittrex opuszcza amerykański rynek

Bittrex opuszcza Stany Zjednoczone z powodu wyzwań regulacyjnych. Działająca od dziewięciu lat giełda kryptowalutowa zezwala na handel do 14 kwietnia i wypłaty środków do 30 kwietnia. Współzałożyciel i dyrektor generalny, Richie Lai, napisał na Twitterze, że posunięcie to nie ma wpływu na Bittrex Global, który będzie kontynuował normalną działalność dla swoich klientów poza Stanami Zjednoczonymi. W lutym Bittrex zwolnił 83 pracowników, powołując się na pogorszenie koniunktury rynkowej wywołane wielokrotnymi awariami w ekosystemie kryptograficznym.

Czytaj więcej: Bittrex opuszcza amerykański rynek


Indie zebrały 19 mln USD z podatku od transferu krypto

Jakiś czas temu Indie wprowadziły 30% podatek od zysków z krypto i 1% podatek od transferu cyfrowych aktywów. Jak się okazuje za pomocą tego drugiego rozwiązania udało im się pobrać już 19 mln dolarów.

1% podatek zaczął być odliczany od 1 lipca 2023 roku. W listopadzie minister poinformował parlament Indii, że pobór tego podatku od 1 lipca do 1 listopada wyniósł 7,4 mln dolarów.

Czytaj więcej: Indie zebrały 19 mln USD z podatku od transferu krypto


Praca naukowa o bitcoinie bestsellerem na Amazon

Praca naukowa na temat bitcoina napisana przez majora US Space Force stała się bestsellerem na Amazon. Jason Lowery w „Softwar” twierdzi, że Bitcoin ma potencjał, aby odegrać ważną rolę na światowej scenie geopolitycznej jako wojskowe rozwiązanie do zabezpieczania informacji.

Choć „Softwar” nie znajduje się w pierwszej 500 książek w sklepie Amazon, to uplasowała się ona na pierwszym miejscu w kategorii walut cyfrowych i obecnie zajmuje drugie miejsce w rankingu książek o technologii i inżynierii.

Czytaj więcej: Praca naukowa o bitcoinie bestsellerem na Amazon


Prawie milion adresów posiada przynajmniej 1 BTC

Bitcoin oscylował poniżej 24 000 USD przez dość długi czas. To stworzyło wiele okazji do zwiększenia wielkości pozycji dla mniejszych inwestorów. Jak wynika z danych LookIntoBitcoin, prawie 1 milion adresów posiada ponad 1 BTC. Większość z nich została zgromadzona między 2021 a 2023 rokiem.

Czytaj więcej: Prawie milion adresów posiada przynajmniej 1 BTC


Arbitrum rozdzieli głosy zarządcze po problemach w społeczności

Fundacja Arbitrum posłuchała społeczności i postanowiła zmienić system głosowania w sprawach dotyczących zarządzania protokołem. To efekt kontrowersji dotyczących propozycji emitenta ARB, który chciał przyznać sobie prawo do rozdysponowania 750 mln tokenów o wartości 1 mld USD.

Czytaj więcej: Arbitrum rozdzieli głosy zarządcze po problemach w społeczności


Justin Sun już nie jest ambasadorem Grenady

Kadencja założyciela Tron Justina Suna jako ambasadora Grenady przy Światowej Organizacji Handlu (WTO) dobiegła końca 31 marca. Koniec statusu dyplomatycznego Suna następuje krótko po tym, jak SEC oskarżył go o oszustwo i manipulację rynkową.


Rynek NFT osiągnął 4,7 mld dolarów sprzedaży w I kwartale 2023 roku

Według raportu DappRadar, rynek NFT zaliczył imponujący początek roku. W rzeczywistości, I kwartał 2023 okazał się najlepszym kwartałem od II kwartału 2022. Podczas gdy wolumen obrotu NFT odnotował niewielki spadek o 15,65% w marcu w wyniku burzliwych warunków rynkowych, ogólny wynik pozostał byczy. –> źródło: CryptoPotato


Japoński regulator wskazał 4 giełdy kryptowalut, które działają bez jego zgody

Bybit, BitForex, MEXC Global i Bitget to cztery giełdy kryptowalut wymienione w ostrzeżeniu Japońskiej Agencji Usług Finansowych. Organ regulacyjny poinformował, że platformy naruszają prawo, oferując handel kryptowalutami bez wymaganej licencji. –> źródło: CoinDesk


Brytyjskie banki odrzucają klientów z branży krypto

Zgodnie z raportem Bloomberga, kryptowalutowe firmy z Wielkiej Brytanii napotykają na duże utrudnienia ze strony sektora bankowe. Jak donoszą autorzy agencji, nieliczne banki, które wciąż obsługują podmioty z branży, zasypują je papierkową robotą, wymagając znacznie więcej dokumentów i poświadczeń. Równolegle na wyspach brytyjskich o 94% spadły w tym roku inwestycje venture capital w spółki związane z aktywami cyfrowymi. Dla porównaniu w Europie odnotowały one wzrost o 31%. –> źródło: Cointelegraph

kurs kryptowalut 3 kwietnia 2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.