Arbitrum rozdzieli głosy zarządcze po problemach w społeczności | Wiadomości | CrypS.

Arbitrum rozdzieli głosy zarządcze po problemach w społeczności

Mariusz Przepiórka
arbitrum co to jest

Fundacja Arbitrum, dostawca rozwiązań dla warstwy 2 Ethereum, wycofała się ze swojego systemu głosowania w sprawach zarządzania po sprzeciwie posiadaczy tokenów.


2 kwietnia Fundacja Arbitrum zatweetowała (wiadomość została już usunięta), że jej pierwsza propozycja zarządzania, AIP-1, „prawdopodobnie nie przejdzie” i dodała, że „zobowiązuje się do rozważenia opinii otrzymanych od społeczności”. Ruch ten spowoduje rozbicie pakietu zarządzania na mniejsze segmenty.

Zespół Arbitrum wskazał również, że, „pakiet AIP-1 jest zbyt duży i obejmuje zbyt wiele tematów. Pójdziemy za radą DAO i podzielimy AIP na części. Dzięki temu społeczność będzie mogła dyskutować i głosować nad poszczególnymi podsekcjami”.

Zmiana następuje po weekendzie, podczas którego społeczność zdecydowanie skrytykowała głosowanie „ratyfikacyjne” fundacji w sprawie decyzji, które już zostały podjęte. Wniosek dałby fundacji, scentralizowanej firmie, kontrolę nad 750 milionami tokenów Arbitrum (ARB) o wartości około 1 mld USD. Krytycy, tacy jak zwolennik zdecentralizowanych finansów i decentralizacji Chris Blec argumentowali, że propozycja była „teatrem decentralizacji”.

Zmiany w programie grantów

Fundacja stwierdziła, że otrzymane 750 milionów tokenów zostanie poddane głosowaniu w ramach własnego AIP. – Pracujemy nad opcjami, aby zwiększyć odpowiedzialność – wskazała fundacja. – Może to być na przykład okres nabywania uprawnień wynoszący 4 lata. Ponadto tokeny posiadane przez Fundację nie mogłyby być używane do głosowania.

Fundacja przyznała również, że program specjalnych grantów jest niejasny i brakuje w nim zaangażowania DAO. Zostanie przemianowany na Fundusz Rozwoju Ekosystemu ze wskazaniem sposobu, w jaki środki zostaną wykorzystane na rzecz ekosystemu Arbitrum.

W trakcie weekendu ceny tokena ARB zanotowały poważny spadek o 18% z wyceny na poziomie 1,40 USD 1 kwietnia do 1,15 USD we wczesnych godzinach porannych 3 kwietnia. Od czasu airdropa tokenów przeprowadzonego 23 marca cena tokenów ARB spadła aż o 86%.

arbitrum co to jestreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.