Praca naukowa o bitcoinie bestsellerem na Amazon | Wiadomości | CrypS.

Praca naukowa o bitcoinie bestsellerem na Amazon

Dawid Kucharczyk
Amazon masowe zwolnienia

Czytanie pracy naukowej może nie wydawać się najciekawsze. Niemniej jednak taka praca na temat bitcoina napisana przez majora US Space Force stała się bestsellerem na Amazon.


Napisany przez Jasona Lowery’ego raport stanowi kulminację badań akademickich, które prowadził w Massachusetts Institute of Technology podczas 6-miesięcznego stypendium sponsorowanego przez Departament Obrony. Pełny tytuł pracy brzmi „Softwar: A Novel Theory on Power Projection and the National Strategic Significance of Bitcoin”. Jej autor twierdzi, że bitcoin ma potencjał, aby odegrać ważną rolę na światowej scenie geopolitycznej jako wojskowe rozwiązanie do zabezpieczania informacji.

Krótka biografia Lowrey’a utrzymuje, że doradzał on kilku wysokim urzędnikom USA w zakresie polityki związanej z bitcoinem w biurach powiązanych z prezydentem, sekretarzem obrony i Joint Chiefs of Staff.

Choć „Softwar” nie znajduje się w pierwszej 500 książek w sklepie Amazon, to uplasowała się ona na pierwszym miejscu w kategorii walut cyfrowych i obecnie zajmuje drugie miejsce w rankingu książek o technologii i inżynierii.

Ponad 350-stronicowe dzieło czerpie wiedzę z różnych dziedzin, takich jak antropologia i informatyka, aby ustalić i zbadać „Teorię Projekcji Mocy” Lowery’ego.

Bitcoin wykorzystywany przez wojsko?

Zasadniczo Lowery stawia tezę, że system proof-of-work leżący u podstaw weryfikacji transakcji bitcoin może być wykorzystany przez potęgi wojskowe do nałożenia ograniczeń na przestępców w sposób nieśmiertelny poprzez ogromną ilość fizycznej pracy w postaci skrupulatnego obliczania liczb. W książce znajduje się np. taki fragment:

Wniosek jest taki, że bitcoin może reprezentować 'softwar’ lub protokół elektro-obrony, a nie tylko system elektronicznej gotówki peer-to-peer. Podczas gdy większość oprogramowania może tylko logicznie ograniczać komputery, bitcoin może fizycznie ograniczać komputery.

Sekcja podziękowań książki daje ukłon niektórym najwierniejszym fanom bitcoina, w tym Michaelowi Saylorowi z MicroStrategy i Peterowi McCormackowi.

W swoim artykule Lowrey pisze również, że niewystarczające rezerwy bitcoina utrzymywane w imieniu rządu USA mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, jeśli sieć zostanie wykorzystana jako narzędzie cyberbezpieczeństwa.

Jeśli Stany Zjednoczone nie rozważą gromadzenia strategicznych rezerw bitcoina, lub przynajmniej zachęcania do przyjęcia bitcoina mogą stracić strategicznie istotną siłę […] i stracić pozycję w globalnej dominacji władzy.

Spośród ponad 200 ocen, jakie „Softwar” otrzymał na Amazonie, większość to pięć gwiazdek.

Amazon masowe zwolnieniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.