Bittrex opuszcza amerykański rynek

Bittrex opuszcza amerykański rynek

Anna Sutowicz
Bittrex kończy działalność w USA

Bittrex, niegdyś lider w USA, zamyka działalność w tym kraju po tym, jak wolumeny spadły do mniej niż 1% rynku. Giełda kryptowalut winą za to obarcza niepewność regulacyjną.


Giełda kryptowalut Bittrex, Inc. z siedzibą w Seattle ogłosiła, że 30 kwietnia zakończy swoją działalność w Stanach Zjednoczonych. Powodem takiej decyzji ma być utrzymującą się niepewność regulacyjna w regionie. Bittrex zapewnia, że posunięcie to nie ma wpływu na Bittrex Global, który będzie kontynuował normalną działalność dla swoich klientów poza USA:

Dzisiaj jest słodko-gorzki dzień. W tym miesiącu skończyliśmy dziewięć lat; i chociaż jestem podekscytowany i dumny, że zaszliśmy tak daleko, jest mi też bardzo smutno. Dzisiaj Bittrex rozpoczyna proces likwidacji swojej działalności w USA. Nie martw się – wszystkie środki klientów są bezpieczne i dostępne do wypłaty; jednak dalsze działanie w obecnym amerykańskim środowisku regulacyjnym i gospodarczym jest po prostu nieopłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. (…) Wymagania regulacyjne są często niejasne i egzekwowane bez odpowiedniej dyskusji lub wkładu, co skutkuje nierównym krajobrazem konkurencyjnym – napisał na Twitterze dyrektor generalny Bittrex, Richie Lai.

Bittrex kończy działalność w USA

Handel na platformie będzie dozwolony do 14 kwietnia 2023 roku, a wszystkie środki klientów mają być bezpieczne i dostępne. Teraz działająca od dziewięciu lat giełda zamierza skoncentrować się na rozwoju Bittrex Global, czyli swojego oddziału handlowego z siedzibą w Liechtensteinie, obsługującego inwestorów spoza Stanów Zjednoczonych:

Działanie w USA nie jest już wykonalne, a Bill, Rami i ja skupimy się na pomocy Bittrex Global w osiągnięciu sukcesu poza Stanami Zjednoczonymi. Jak wspomniałem powyżej, wszystkie środki klientów są bezpieczne, tutaj i gotowe do odzyskania (dla użytkowników spełniających wymagania KYC).

Amerykańskie organy regulacyjne ostatnio ograniczają lokalnych emitentów stablecoinów i dostawców usług kryptograficznych. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że naruszają lokalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

W zeszłym tygodniu amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) pozwała Binance i dyrektora generalnego Changpeng Zhao za rzekome naruszenie przepisów dotyczących finansowych instrumentów pochodnych poprzez pozyskiwanie inwestorów w USA, mimo braku pozwolenia. Regulator zarzucił Binance także arbitraż regulacyjny, umyślne omijanie prawa oraz celowe zaciemnianie struktury organizacyjnej.

Zwolnienia pracowników w Bittrex

W lutym kryptowalutowa giełda Bittrex zwolniła 83 pracowników, powołując się na pogorszenie koniunktury rynkowej wywołane wielokrotnymi awariami w ekosystemie kryptograficznym. Wówczas rzecznik Bittrex powiedział, że cięcia będą odczuwalne w większości działów w firmie, a wszyscy dotknięci pracownicy otrzymają 60 dni ciągłego wynagrodzenia plus dodatkowe odprawy. W tym roku zwolnienia pracowników ogłosiły także Huobi, Coinbase i Crypto.com.

W 2020 roku Bittrex zakończył świadczenie usług w 7 krajach, w tym w Białorusi i Ukrainie.

Ze względów regulacyjnych musimy niestety poinformować, że nie jesteśmy już w stanie świadczyć usług klientom będącym rezydentami niektórych jurysdykcji – informowała giełda w powiadomieniu wysłanym do swoich klientów.

Bittrex kończy działalność w USAreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.