Indie zebrały 19 mln USD z podatku od transferu krypto | Wiadomości | CrypS.

Indie zebrały 19 mln USD z podatku od transferu krypto

Dawid Kucharczyk
indie kryptowaluty

Indyjskie organy podatkowe zebrały około 19 milionów dolarów w podatku od transferu wirtualnych aktywów cyfrowych. Taką liczbę podał we wtorek w parlamencie minister stanu ds. finansów Pankaj Chaudhary. Biorąc pod uwagę, że rok finansowy zakończył się 31 marca, można przyjąć, że jest to ostateczna liczba dla całego roku fiskalnego 2022-23.


Nowy 1% podatek od transakcji

Rząd Indii wprowadził transakcje kryptowalutowe pod nowy system podatkowy poprzez uchwalenie budżetu na 2022-23. Przewidywał on 1% podatek od transferów krypto przekraczających 10 000 Rs (około 125 USD) w roku finansowym. Poza tym wszystkie zyski z transferów podlegały 30% podatkowi dochodowemu.

1% podatek zaczął być odliczany od 1 lipca 2023 roku. W listopadzie minister poinformował parlament Indii, że pobór tego podatku od 1 lipca do 1 listopada wyniósł 7,4 mln dolarów. Biorąc pod uwagę niski wynik, oczekiwano, że rząd złagodzi stawkę podatkową i sprowadzi ją do poziomu między 0,05% a 0,1%, zgodnie z żądaniem branży. Jednak władze nie wprowadziły żadnej ulgi.

Próżnia regulacyjna

Następnie transakcje kryptowalutowe zostały umieszczone w ustawie o zapobieganiu praniu pieniędzy (PMLA). Przedstawiciele branży zaskakująco pozytywnie przyjęli tę decyzję. Zapewniła ona bowiem pewien rodzaj jasności, przerwę od całkowitej próżni regulacyjnej.

Ze względu na wysokie podatki, wraz z nieprzyjaznym środowiskiem regulacyjnym, Indie, które miały rozwijający się ekosystem kryptowalutowy, zaczęły oddawać przewagę sąsiednim i bardziej przyjaznym jurysdykcjom, takim jak ZEA i Singapur.

Jak wynika z badania Nasscom, 60% z 450 indyjskich startupów Web 3 jest zarejestrowanych poza granicami kraju. Raport podkreślił również, że Indie są dobrze przygotowane do napędzania transformacji Web 3 dzięki dużej puli talentów, która stanowi 11% globalnego rynku.

Według najnowszych danych Statista, Indie mają 150 milionów użytkowników kryptowalut. Do końca 2023 r. wskaźnik adopcji kryptowalut w tym kraju może stać się wyższy niż w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Aż 11% mieszkańców będzie eksperymentować z transakcjami aktywów cyfrowych – przewiduje Statista.

indie kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.