Protokół Ankr zhackowany na 15 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Protokół Ankr zhackowany na 15 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hacker

Hakerzy zaatakowali protokół DeFi Ankr i wyemitowali ogromną liczbę tokenów aBNBc. Cena syntetycznego aktywa użytego w stakingu spadła do zera.


Zespół projektu potwierdził incydent i zapewnił użytkowników, że ich środki są bezpieczne. Obiecał ponowny listing aBNBc i zwrot strat na podstawie snapshotu kont.

15 mln dolarów łupu

Według PeckShield, haker osiągnął zysk w wysokości ~15 milionów dolarów, wykupując aBNBc poprzez protokół Helio za pomocą stablecoina HAY. Cena powiązanego z dolarem “stablecoina” spadła w tym momencie o 61%.

Eksperci Lookonchain ustalili, że w wyniku wymian napastnik otrzymał około 4 mln USDC i 5 tys. BNB. Te ostatnie wymienił głównie na stablecoiny, a 900 BNB przesłał do miksera Tornado Cash.

Binance twierdzi, że hack nie wpłynął na użytkowników platformy, a ich środki są bezpieczne.

Analityk DeFi występujący pod pseudonimem Ignas.lens zauważył, że podczas audytu eksperci PeckShield wskazali na lukę w kluczu admina umożliwiającą uprzywilejowane emitowanie aBNBc. Zespół zignorował jednak ostrzeżenie.

hacker



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.