Darmowe kryptowaluty 2022 - wszystko co musisz wiedzieć [Crypto 101] | CrypS.

Darmowe kryptowaluty 2022 – wszystko co musisz wiedzieć

4 min
Maciej Zerelik
Wpływ kryptowalut na środowisko Altcoiny

Darmowe kryptowaluty to temat, który z pewnością interesuje każdego krypto nowicjusza. Czy czy jednak takie w ogóle istnieją? Jak je zdobyć? Jakie są zasady przyznawania? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym przewodniku dot. darmowego krypto. Tak więc, zaczynajmy!


Darmowe kryptowaluty 2022 – czy takie w ogóle istnieją?

Lata temu, kiedy rynek kryptowalut nie był jeszcze tak bardzo popularny, a Bitcoin kosztował zaledwie kilka dolarów, sposobem na darmowe kryptowaluty były kraniki. Oferowały one frakcje bitcoina (czyli satoshi) w zamian za wykonanie pewnych czynności, np. oglądanie reklam lub rejestrację. W 2022 roku tego typu sposoby na zdobycie darmowych kryptowalut odeszły do lamusa. Czy to jednak oznacza, że darmowe kryptowaluty to już przeszłość? Nie koniecznie.

Na dzień dzisiejszy również istnieje możliwość, aby otrzymać darmowe kryptowaluty na start. Zmieniły się jednak sposoby. W takim razie, jak zdobyć darmowe kryptowaluty? Na to pytanie odpowiemy w kolejnej sekcji tego artykułu.

Darmowe kryptowaluty na start – jak je zdobyć?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, sposoby na darmowe kryptowaluty zmieniają się wraz z ewolucją rynku cyfrowych aktywów. Na dzień dzisiejszy darmowe krypto możemy zdobyć na wiele różnych sposobów. Oto niektóre z nich:

  • Darmowe kryptowaluty jako bonus za rejestrację – Niektóre giełdy kryptowalut oferują darmowe kryptowaluty za rejestrację. Czasami wystarczy po prostu założenie konta, a czasami trzeba wykonać jakieś czynności, np. osiągnąć pewien wolumen handlowy w danym czasie lub wziąć udział w quizie.
  • Staking – Ta metoda co prawda pozwala zdobyć darmowe kryptowaluty, jednak potrzebna jest początkowa inwestycja. Generalizując, staking to funkcja działająca na zasadzie lokaty bankowej. Wpłacamy swoje kryptowaluty do smart kontraktu i w zamian otrzymujemy od nich odsetki.
  • NFT – Kryptowaluty za darmo można też zdobyć działając na rynkach NFT. Niektóre projekty oferują darmowe mintowanie niewymiennych tokenów, które później możemy sprzedać na otwartym rynku. W takim wypadku jedyny koszt jaki poniesiemy to koszt opłaty transakcyjnej.
  • Learn & Earn – Niektóre giełdy oferują też programy Learn & Earn. Polegają one na nauce i jednoczesnym zarabianiu. Wystarczy, że weźmiesz udział w krótkim quizie dotyczącym danego tematu, a następnie udzielisz poprawnych odpowiedzi. Darmowa kryptowaluta będzie w tym wypadku Twoją nagrodą.
  • Krypto pożyczki – Jeśli nadal zastawiasz się jak zdobyć bitcoiny za darmo, jest jeszcze jedna metoda. Możesz skorzystać z tzw. krypto pożyczek, czyli części ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi). Wystarczy, że pożyczysz środki pożyczkobiorcy i zgarniesz odsetki. Tego typu pożyczki są o tyle bezpieczne, że za ich rozliczanie odpowiada kod komputerowy, a konkretniej smart kontrakt.
  • Airdrop – Kryptowaluta za darmo jest możliwa do zdobycia również w formie airdropu. Twórcy nowego projektu mogą dokonać airdropu swojej nowej monety, aby wzbudzić wokół niej większe zainteresowanie i hype. Czasami aby zakwalifikować się do zrzutu musisz wykonać jakieś czynności. Darmowa kryptowaluta może Ci przysługiwać np. za rejestracje, polubienie profilu w social media itd.
  • Przeglądanie sieci – Na rynku istnieją także przeglądarki, które pozwalają zarabiać darmowe kryptowaluty za przeglądanie sieci. Jedną z nich i jednocześnie najpopularniejsza jest przeglądarka Brave.
darmowe kryptowaluty jak zarabiać

Darmowe krypto – dla kogo?

Darmowe krypto jest dla każdego, jednak najbardziej nadaje się dla początkujących inwestorów na start. Co prawda większość darmowych kryptowalut koniec końców nie ma żadnej wartości lub okazuje się scamem. Niemniej jednak jak pokazała historia, czasami za zwykły swap na zdecentralizowanej giełdzie (DEX), można otrzymać nawet kilkaset lub tysięcy dolarów (patrz airdrop Uniswap lub airdrop Aptos).

Tak więc, darmowe kryptowaluty to świetny sposób na budowanie i powiększanie swojego portfolio. Czasami może się okazać, że młody projekt, który otrzymaliśmy zupełnie za darmo wystrzelił do góry jak rakieta, a my zyskaliśmy nawet kilka tysięcy dolarów.

Darmowe kryptowaluty za rejestracje – zasady przyznawania

Jak już wspomnieliśmy wcześniej darmowe kryptowaluty lub bitcoin można też otrzymać po prostu za rejestrację. Niektóre giełdy oferują bowiem programy Learn & Earn. Jednak aby wziąć w nich udział najpierw należy posiadać konto.

Część platform regularnie organizuje także specjalne promocje, w których nowi użytkownicy mogą zgarnąć darmowe bitcoiny zupełnie za darmo lub za wykonanie jakiejś prostej czynności (np. złożenie odpowiedniego depozytu). Do giełd, które regularnie przeprowadzają tego typu akcje należą m.in.

Kryptowaluta za rejestracje – czy zawsze jest darmowa, czy później są ukryte koszty, które trzeba ponieść? Zapewne zadajesz sobie teraz takie pytanie, a my już spieszymy z odpowiedzią. W 99% nie poniesiesz żadnych kosztów w przypadku darmowych kryptowalut za rejestracje (przynajmniej w formie stricte finansowej). Będziesz musiał jednak zainwestować swój własny czas, a jak wszyscy dobrze wiemy: czas to pieniądz. Zasady przyznawania darmowych bitcoinów za rejestrację różnią się jednak w zależności od platformy. Tak więc, biorąc udział w jakiejś promocji zawsze zapoznaj się z jej regulaminem.

Kryptowaluty za darmo – czy darmowe krypto można używać tak samo jak płatne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi tak, ale nie w każdym wypadku. Istnieje bowiem także coś takiego jak dust attack. Polega on na tym, że hakerzy wysyłają darmowe kryptowaluty w niewielkich ilościach na losowe adresy. Kiedy użytkownik otrzymuje tokeny i widzi, że są one coś warte, próbuje je sprzedać. Często w tym celu przechodzi na strony phishingowe, które po podłączeniu portfela czyszczą dany adres.

Tak więc, pamiętaj! Gdy odbierasz darmowe kryptowalut zawsze zachowaj szczególną ostrożność! Wraz z rozwojem branży cyfrowych aktywów, zwiększa się także kreatywność cyberprzestępców, hakerów i oszustów.

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.