Deweloperzy Aptos uruchomili główną sieć projektu | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Aptos uruchomili główną sieć projektu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Aptos wspiera Chingari

Aptos Labs, firma założona przez byłych pracowników Meta, ogłosiła uruchomienie blockchaina warstwy 1 Aptos. Sieć nie jest jeszcze dostępna dla użytkowników zewnętrznych i jest w trakcie testów.


W ostatnim czasie zostały przetworzone pierwsze transakcje. Deweloperzy projektu wyszli z inicjatywy Faceboika Libra, więc Aptos wspiera język programowania Move do tworzenia aplikacji. Move powinien być bardziej przyjazny dla deweloperów i zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa – uważają twórcy.

Liczne zespoły pracują obecnie nad rozbudową ekosystemu, w tym nad tworzeniem portfeli, platform handlowych i projektów DeFi. Według CoinDesk, ekosystem jest wciąż dość surowy, a uruchomienie sieci bazowej projektu nie poszło tak gładko, jak się spodziewano. Niemniej jednak w oświadczeniu Aptos możemy przeczytać:

Mamy już solidny ekosystem setek projektów i setek tysięcy członków społeczności, którzy nazwali Aptos swoim domem.

Tokenomika Aptos (APT)

Twórcy ujawnili też tokenomikę projektu. Łącznie zostanie wyemitowany 1 miliard tokenów APT, z czego 51,02% zostanie rozdysponowane wśród społeczności. Kolejne 19% trafi do deweloperów i członków projektu, 16,5% tokenów zostanie przeniesione do funduszu Aptos Labs, natomiast pozostałe 13,48% tokenów zostanie rozdysponowane wśród inwestorów.

Dystrybucja tokenów będzie rozłożona w czasie. Na przykład społeczność będzie otrzymywać tokeny co miesiąc przez dziesięć lat. Niektóre główne giełdy kryptowalutowe, w tym Binance, ogłosiły już plany notowania APT. Wiosną tego roku twórcy Aptos zebrali 200 mln dolarów finansowania na budowę swojego projektu.

Aptos wspiera Chingarireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.