Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.07.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.07.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.07.21]
 • Grube ryby nadal akumulują Ethereum
  Według danych opublikowanych przez platformę analityczną kryptowalut Santiment, adresy wielorybów Ethereum posiadające od 10 000 do 1 mln ETH są obecnie w posiadaniu łącznie 60,5 mln monet. Grube ryby przyspieszyły akumulację ETH od początku tego tygodnia.
 • Amazon zacznie akceptować płatności w BTC przed końcem 2021 roku
  Zgodnie z informacjami amerykański gigant technologiczny należący do wielkiej piątki FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google) chce zacząć akceptować płatności Bitcoin do końca roku, jednocześnie badając token, który ma zostać wprowadzony do 2022 roku.
 • Duży zarządca aktywów rejestruje fundusz BTC
  Stone Ridge Asset Management, alternatywny zarządca inwestycyjny stojący za New York Digital Investment Group, złożył w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nowy prospekt emisyjny, aby do swego otwartego funduszu inwestycyjnego dodać bitcoina.
 • Binance U.S. może wejść na giełdę – mówi CZ
  Przemawiając na wydarzeniu w piątek, dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao powiedział, że Binance U.S. rozważa wejście na giełdę poprzez IPO.
 • Wielka Brytania jest rajem dla krypto oszustów
  David Lindberg – dyrektor generalny bankowości detalicznej w NatWest – ostrzegł inwestorów, aby uważali na krypto transakcje w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem, tamtejszy rynek jest pełen oszustów, którzy tworzą fałszywe giełdy kryptowalut.
 • Amerykański Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie Tethera
  Szefowie firmy Tether mogą stanąć w obliczu śledztwa w sprawie oszustw bankowych. Amerykański Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie Tethera w związku z możliwym przestępstwem popełnionym lata temu, podał portal, powołując się na osoby, które znają tę sprawę.
 • Pewna para nie może uzyskać dostępu do ETH wartego 5,8 mln USD
  Yuki i Art Williams, którzy zakupili 3 tysiące monet Ethereum jeszcze w 2014 roku, nie mogą otworzyć swojego portfela. Rodzina twierdzi, że nigdy nie pobrała niezbędnego pliku JSON, a tym samym nie ma dostępu do swoich 5,8 milionów dolarów.
 • Amazon rekrutuje na stanowisko lidera ds. blockchaina i cyfrowych walut
  Amazon opublikował ogłoszenie o pracę. Gigant e-commerce szuka osoby odpowiedzialnej za produkty związane z cyfrową walutą i blockchainem.
 • W sklepach Circle K pojawi się tysiące bitomatów
  Główny operator bitomatów Bitcoin Depot zawarł długoterminową umowę partnerską z siecią sklepów Circle K. W ramach współpracy firma zainstaluje swoje urządzenia w sklepach Circle K w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
 • Argentyńska prowincja Misiones planuje wyemitować stablecoina
  Argentyńska prowincja Misiones planuje w przyszłości wyemitować własny stablecoin. Jest to jeden z celów, które proponuje niedawno zatwierdzona ustawa, Misyjny Program Innowacji Finansowych z Technologią Blockchain i Kryptowalut. 
 • Binance zmniejsza dźwignię na platformie futures
  Binance obniżyło maksymalną dźwignię dla nowych klientów do x20, powiedział dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.07.21]
reklama
reklama