Grube ryby nadal akumulują Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Grube ryby nadal akumulują Ethereum

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
zainteresowanie ethereum google

Ethereum (ETH), druga największa kryptowaluta na świecie osiągnęła dziś poziom prawie 2100 dolarów. Oznaki ożywienia wykazuje także aktywność on-chain.

Według danych opublikowanych przez platformę analityczną kryptowalut Santiment, adresy wielorybów Ethereum posiadające od 10 000 do 1 mln ETH są obecnie w posiadaniu łącznie 60,5 mln monet. Grube ryby przyspieszyły akumulację ETH od początku tego tygodnia.

W ciągu ostatnich siedmiu dni, ETH był najlepiej radzącą sobie kryptowalutą. Moneta zyskała bowiem prawie 12% wartości. Obecnie ETH notowany powyżej 2100 USD, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 250 miliardów dolarów. Dominacja ETH na rynku wzrosła w piątek powyżej 18%. Jest to najwyższy poziom od prawie trzech tygodni.

Wieloryby Ethereum

Od kilku dni mają miejsce poważne transfery Ethereum. W dniu 12 lipca 2021 r. pewien portfel ETH przeniósł 40 000 monet z giełdy Gemini na zewnętrzny portfel. Whale Alert niedawno informował też o przeniesieniu 145 363 ETH. Całkowita wartość wspomnianego transferu wynosi obecnie około 292 milionów dolarów.

Zgodnie z ostatnim tygodniowym raportem dotyczącym przepływów funduszy cyfrowych opublikowanym przez CoinShares, wiodącą europejską firmę zarządzającą aktywami kryptowalutowymi, produkty inwestycyjne związane z Ethereum przyciągnęły w zeszłym tygodniu napływy o wartości 11,7 mln USD. Dla porównania, Bitcoin doświadczył 10,4 mln USD odpływów.

zainteresowanie ethereum googlereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.