Wielka Brytania jest rajem dla krypto oszustów - mówi dyrektor NatWest | Wiadomości | CrypS.

Wielka Brytania jest rajem dla krypto oszustów – mówi dyrektor NatWest

Redakcja
natwest kryptowaluty

David Lindberg – dyrektor generalny bankowości detalicznej w NatWest – ostrzegł inwestorów, aby uważali na krypto transakcje w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem, tamtejszy rynek jest pełen oszustów, którzy tworzą fałszywe giełdy kryptowalut.

Jeden z czołowych dyrektorów w wiodącym brytyjskim banku NatWest – David Lindberg – ostrzegł, że Wielka Brytania nie jest najlepszym miejscem do inwestowania w kryptowaluty. Według niego, kraj ten jest “rajem dla oszustów”, a inwestorzy powinni zachować szczególną ostrożność. Lindberg poszedł nawet o krok dalej, mówiąc, że “nigdy nie widział gorszego rynku” niż Wielka Brytania pod względem scamów.

Według dyrektora, problem ten może prowadzić do katastrofalnych konsekwencji dla inwestorów. Jego zdaniem brytyjski rząd, policja, banki i operatorzy mediów społecznościowych powinni połączyć siły i walczyć z oszustami:

Oszustwa i wyłudzenia to przemysł. Są inteligentne i poruszają się szybko, a widok tego, jak starają się zniszczyć życie, łamie serce.

Bankier ostrzegł również, że niektórzy oszuści tworzą fałszywe strony internetowe, na których ludzie pozornie mogą inwestować w kryptowaluty. Nie są to jednak prawdziwe platformy, a a pieniądze trafiają do kieszeni twórców:

Ustawiają rzeczy, z wyglądem i klimatem giełd kryptowalutowych, które nimi nie są. To tylko fasady, a nasi klienci czasami myślą, że inwestują w kryptowaluty. A wszystko, co naprawdę robią, to wysyłanie pieniędzy do oszusta.

Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) ogłosił niedawno plany uruchomienia kampanii marketingowej wartej 15 milionów dolarów. Wszystko po to, aby ostrzec inwestorów przed ryzykiem związanym z cyfrowymi aktywami. Kampania będzie skierowana głównie do młodych mieszkańców Wielkiej Brytanii w wieku od 18 do 30 lat.

natwest kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.