Wielka Brytania jest rajem dla krypto oszustów - mówi dyrektor NatWest | Wiadomości | CrypS.

Wielka Brytania jest rajem dla krypto oszustów – mówi dyrektor NatWest

Zerelik Maciej
natwest kryptowaluty

David Lindberg – dyrektor generalny bankowości detalicznej w NatWest – ostrzegł inwestorów, aby uważali na krypto transakcje w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem, tamtejszy rynek jest pełen oszustów, którzy tworzą fałszywe giełdy kryptowalut.

Jeden z czołowych dyrektorów w wiodącym brytyjskim banku NatWest – David Lindberg – ostrzegł, że Wielka Brytania nie jest najlepszym miejscem do inwestowania w kryptowaluty. Według niego, kraj ten jest „rajem dla oszustów”, a inwestorzy powinni zachować szczególną ostrożność. Lindberg poszedł nawet o krok dalej, mówiąc, że „nigdy nie widział gorszego rynku” niż Wielka Brytania pod względem scamów.

Według dyrektora, problem ten może prowadzić do katastrofalnych konsekwencji dla inwestorów. Jego zdaniem brytyjski rząd, policja, banki i operatorzy mediów społecznościowych powinni połączyć siły i walczyć z oszustami:

Oszustwa i wyłudzenia to przemysł. Są inteligentne i poruszają się szybko, a widok tego, jak starają się zniszczyć życie, łamie serce.

Bankier ostrzegł również, że niektórzy oszuści tworzą fałszywe strony internetowe, na których ludzie pozornie mogą inwestować w kryptowaluty. Nie są to jednak prawdziwe platformy, a a pieniądze trafiają do kieszeni twórców:

Ustawiają rzeczy, z wyglądem i klimatem giełd kryptowalutowych, które nimi nie są. To tylko fasady, a nasi klienci czasami myślą, że inwestują w kryptowaluty. A wszystko, co naprawdę robią, to wysyłanie pieniędzy do oszusta.

Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) ogłosił niedawno plany uruchomienia kampanii marketingowej wartej 15 milionów dolarów. Wszystko po to, aby ostrzec inwestorów przed ryzykiem związanym z cyfrowymi aktywami. Kampania będzie skierowana głównie do młodych mieszkańców Wielkiej Brytanii w wieku od 18 do 30 lat.

natwest kryptowaluty
reklama
reklama