Duży zarządca aktywów rejestruje fundusz BTC | Wiadomości | CrypS.

Duży zarządca aktywów rejestruje fundusz BTC

Mariusz Przepiórka
Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie

Stone Ridge Asset Management, alternatywny zarządca inwestycyjny stojący za New York Digital Investment Group, złożył w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nowy prospekt emisyjny, aby do swego otwartego funduszu inwestycyjnego dodać bitcoina.

Prospekt emisyjny Stone Ridge Bitcoin Strategy Fund pojawił się na stronie SEC w piątek, choć plik jest datowany na 26 lipca 2021. Fundusz jest częścią portfela inwestycyjnego Stone Ridge Trust, spółki inwestycyjnej zarejestrowanej w stanie Delaware. Zgodnie z prospektem emisyjnym, podstawowym celem inwestycyjnym Stone Ridge Bitcoin Strategy Fund jest „wzrost wartości kapitału”, który fundusz chce uzyskać poprzez ekspozycję na BTC na rynkach kontraktów terminowych. Wcześniej w tym roku Stone Ridge złożył prospekt funduszu Diversified Alternatives Fund, który oferuje ekspozycję na BTC i inne alternatywne aktywa.

W październiku ubiegłego roku Stone Ridge zakupił 10 000 BTC w ramach post-pandemicznej strategii inwestycyjnej. Na przestrzeni ostatniego roku coraz więcej inwestorów instytucjonalnych zyskało ekspozycję na BTC, co odzwierciedla szerszą akceptację głównego nurtu rynku finansowego i rosnący popyt na cyfrowe aktywa. Według doniesień medialnych, następna fala adopcji instytucjonalnej może być napędzana przez doradców finansowych – szeroką kategorię profesjonalistów, którzy zawsze szukają nowych horyzontów inwestycyjnych.

Fundusz Sorosa również inwestuje w BTC

Jednym z podmiotów, które również zaczęły inwestować z BTC jest Soros Fund Management. Takie informacje przekazał portal The Street, który wskazał, że firma poprosiła traderów o inwestowanie w BTC, na razie prawdopodobnie tylko w celach spekulacyjnych. Zgodę na takie inwestycje miał wydać bezpośrednio jeden z dyrektorów funduszu Dawn Fitzpatrick. Zdanie niektórych analityków, wiele wskazuje na to, że obecna faza ceny bitcoina jest fazą akumulacji, w której wielu profesjonalnych inwestorów gromadzi BTC w oczekiwaniu na możliwy wzrost cen w krótkim i średnim okresie.

Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie
reklama
reklama