Argentyńska prowincja Misiones planuje wyemitować stablecoina | Wiadomości | CrypS.

Argentyńska prowincja Misiones planuje wyemitować stablecoina

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bank centralny argentyny chce wiedzieć o obywatelach, którzy dokonują transakcje z użyciem kryptowalut

Argentyńska prowincja Misiones planuje w przyszłości wyemitować własny stablecoin. Jest to jeden z celów, które proponuje niedawno zatwierdzona ustawa, Misyjny Program Innowacji Finansowych z Technologią Blockchain i Kryptowalut. Misiones wykorzysta również blockchain do wydawania dokumentów i certyfikatów, aby zdigitalizować znaczną część swojej działalności.

Misiones wyemituje stablecoina

Argentyńska prowincja Misiones poinformowała w zeszłym tygodniu, że planuje wyemitować własny stablecoin. Jest to część planu gospodarczego, który ma na celu modernizację struktury prowincji poprzez wdrożenie technologii blockchain i kryptowalut. Plan ten, który został przedstawiony w Misyjnym Programie Innowacji Finansowych z Technologią Blockchain i Kryptowalut, nowej ustawie, która została zatwierdzona przez deputowanych w zeszłym tygodniu, proponuje także cyfryzację znacznej części działalności prowincji.

Ustawa ta uczyniłaby Misiones pierwszą prowincją, która wprowadziłaby własnego stablecoina w Argentynie. Emisja stabilnej monety może dać Misiones kolejne narzędzie finansowe do wykorzystania w transakcjach z podmiotami prywatnymi i publicznymi w Argentynie i na świecie. Ustawa obejmuje również wykorzystanie blockchain do wydawania dokumentów i innych certyfikatów, które są obecnie wydawane fizycznie. Carlos Rovira, jeden z promotorów ustawy, stwierdził:

Wdrożenie technologii blockchain ma tendencję do sprzyjania de-paperyzacji, generując fundamentalny wpływ na politykę dbania o bioróżnorodność obejmującą wszystkie gatunki roślin, zwierząt, mikroorganizmów i ich materiał genetyczny.

Inny zwolennik ustawy, Roque Gervasoni, nazwał wynalezienie kryptowalut “naukowym i technologicznym kamieniem milowym, reprezentującym jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w gospodarce cyfrowej i tradycyjnej w ostatnich czasach”.

Zielone certyfikaty

Ta inicjatywa blockchain ma dużą ekologiczną motywację. Jednym z jej celów jest wspieranie emisji “zielonych obligacji”, które poświadczałyby wkład ekologiczny, jaki prowincja wnosi do świata. Certyfikat zostanie wydany w oparciu o blockchain, aby w niezmienny sposób poświadczyć, jak duża część emisji dwutlenku węgla w regionie jest pochłaniana przez dżunglę Misiones.

Jednak póki co nie znamy więcej szczegółów. Nowe rozporządzenie nie definiuje, czy prowincja stworzy swój własny blockchain, czy też stworzy stablecoina na podstawie już istniejącego projektu.

bank centralny argentyny chce wiedzieć o obywatelach, którzy dokonują transakcje z użyciem kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.