Amazon zaakceptuje płatności w bitcoinach do końca 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Amazon zacznie akceptować płatności w BTC przed końcem 2021 roku

Konrad Juszczyk
Amazon zacznie akceptować płatności w bitcoinach przed końcem roku

Zgodnie z informacjami amerykański gigant technologiczny należący do wielkiej piątki FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google) chce zacząć akceptować płatności Bitcoin do końca roku, jednocześnie badając token, który ma zostać wprowadzony do 2022 roku.

Amazon zaakceptuje bitcoiny

W branży kryptowalut zawrzało z ekscytacji, po tym, jak Amazon opublikował ostatnio ogłoszenie o pracę, szukając specjalisty odpowiedzialnego za produkty związane z cyfrową walutą i blockchainem, jednak dopiero dzień wczorajszy podekscytował na prawdę większość interesantów aktywów kryptograficznych, będąc jednym z głównych czynników stojącymi za obecnymi wzrostami na rynku.

Anonimowe źródło w niedzielę powiedziało londyńskiej platformie informacyjnej City AM, że gigant technologiczny, jakim jest Amazon, planuje dodać obsługę płatności w bitcoinach do końca 2021 roku. Cyfrowe złoto jest zaledwie pierwszym krokiem ekspansji Amazona w branży, ponieważ firma ponoć zamierza dodać inne godne uwagi zasoby cyfrowe oraz wprowadzić swój token.

Ethereum, Cardano i Bitcoin Cash będą następne w kolejce, po czym [Amazon] zaakceptuje około ośmiu najpopularniejszych kryptowalut. – powiedziało źródło portalowi City AM.

Źródło twierdzi, że inicjatywa „wychodzi z samej góry, od Jeffa Bezosa”, a projekt jest „prawie gotowy do startu”. Ponadto Amazon może wystawić własny token, który będzie mocno powiązany z platformą handlową.

Będzie to wielopoziomowa infrastruktura, w której możesz płacić za towary i usługi lub zdobywać tokeny w ramach programu lojalnościowego. – mówi źródło.

Chociaż Amazon nie jest pierwszą firmą, która doda metodę płatności Bitcoin, z pewnością jest najbardziej wpływowa. Prowadzi ona w końcu największy na świecie sklep e-commerce, którego klientami są setki milionów ludzi na całym świecie. Możemy spodziewać się, że oficjalna informacja od molocha technologicznego będzie miała wpływ na rynek kryptowalut porównywalny z informacją od Tesli o zakupie BTC.

Amazon zacznie akceptować płatności w bitcoinach przed końcem roku
reklama
reklama