Amazon rekrutuje na stanowisko lidera ds. blockchaina i cyfrowych walut | Wiadomości | CrypS.

Amazon rekrutuje na stanowisko lidera ds. blockchaina i cyfrowych walut

Redakcja
amazon blockchain

Amazon opublikował ogłoszenie o pracę. Gigant e-commerce szuka osoby odpowiedzialnej za produkty związane z cyfrową walutą i blockchainem.

W ogłoszeniu o pracę zaznaczono, że osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie kierować “strategią i mapą drogową produktów Amazon w zakresie walut cyfrowych i blockchain”. Ponadto, stworzy warunki do rozwoju możliwości produktowych.

Jedna z sekcji ogłoszenia o pracę wyraźnie wspomina o “ekosystemie cyfrowym / kryptowalutowym”, podczas gdy inna wymaga od kandydata doświadczenia w dziedzinie blockchain, rozproszonych ksiąg, cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) i kryptowalut.

Amazon ma co najmniej 70 innych otwartych ofert pracy związanych z blockchainem. Jednak większość z tych ogłoszeń dotyczy usług deweloperskich oferowanych za pośrednictwem Amazon Web Services (AWS). Firma nie używa obecnie kryptowalut do transakcji finansowych.

Jak Amazon będzie używał kryptowalut?

Amazon wcześniej wprowadził własne cyfrowe płatności, takie jak Amazon Coins w 2013 roku. Zasugerował również cyfrową walutę dla Meksyku poprzez serię ogłoszeń o pracę w lutym. Następnie w czerwcu firma przygotowała ofertę pracy związaną z DeFi.

Wiosną tego roku pojawiły się pogłoski o możliwej kryptowalucie Amazona. Było to w momencie kiedy Andy Jassy przygotowywał się do przejęcia roli CEO od Jeffa Bezosa. Jassy był byłym szefem AWS, który pod jego kierownictwem wprowadził zarządzane usługi blockchain.

Amazon nie ustalił jednak jeszcze niczego konkretnego. Nie jest jasne, czy opracuje własną kryptowalutę, zintegruje płatności Bitcoin, czy też zrobi coś zupełnie innego.

amazon blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.