Amazon rekrutuje na stanowisko lidera ds. blockchaina i cyfrowych walut | Wiadomości | CrypS.

Amazon rekrutuje na stanowisko lidera ds. blockchaina i cyfrowych walut

Zerelik Maciej
amazon blockchain

Amazon opublikował ogłoszenie o pracę. Gigant e-commerce szuka osoby odpowiedzialnej za produkty związane z cyfrową walutą i blockchainem.

W ogłoszeniu o pracę zaznaczono, że osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie kierować „strategią i mapą drogową produktów Amazon w zakresie walut cyfrowych i blockchain”. Ponadto, stworzy warunki do rozwoju możliwości produktowych.

Jedna z sekcji ogłoszenia o pracę wyraźnie wspomina o „ekosystemie cyfrowym / kryptowalutowym”, podczas gdy inna wymaga od kandydata doświadczenia w dziedzinie blockchain, rozproszonych ksiąg, cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) i kryptowalut.

Amazon ma co najmniej 70 innych otwartych ofert pracy związanych z blockchainem. Jednak większość z tych ogłoszeń dotyczy usług deweloperskich oferowanych za pośrednictwem Amazon Web Services (AWS). Firma nie używa obecnie kryptowalut do transakcji finansowych.

Jak Amazon będzie używał kryptowalut?

Amazon wcześniej wprowadził własne cyfrowe płatności, takie jak Amazon Coins w 2013 roku. Zasugerował również cyfrową walutę dla Meksyku poprzez serię ogłoszeń o pracę w lutym. Następnie w czerwcu firma przygotowała ofertę pracy związaną z DeFi.

Wiosną tego roku pojawiły się pogłoski o możliwej kryptowalucie Amazona. Było to w momencie kiedy Andy Jassy przygotowywał się do przejęcia roli CEO od Jeffa Bezosa. Jassy był byłym szefem AWS, który pod jego kierownictwem wprowadził zarządzane usługi blockchain.

Amazon nie ustalił jednak jeszcze niczego konkretnego. Nie jest jasne, czy opracuje własną kryptowalutę, zintegruje płatności Bitcoin, czy też zrobi coś zupełnie innego.

amazon blockchain
reklama
reklama