Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.04.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (21.04.2021) - CrypS
 • JP Morgan Chase otwiera fundusz BTC dla swoich klientów
  JP Morgan Chase będący jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie z aktywami wartymi 2,5 biliona dolarów amerykańskich może uruchomić fundusz bitcoinowy jeszcze latem tego roku.
 • Bank Centralny Turcji: regulacje kryptowalutowe w ciągu dwóch tygodni
  Prezes banku centralnego Turcji, Şahap Kavacıoğlu powiedział, że ministerstwo finansów w ciągu dwóch tygodni zamierza ogłosić szerokie regulacje dotyczące kryptowalut. Wykluczył też możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu, a w rozmowie z państwową telewizją TRT Kavacıoğlu powiedział, że zakaz kryptowalut niczego nie rozwiąże.
 • Binance uruchomi handel tokenami giełdowymi Apple, Microsoft i MicroStrategy
  Binance wprowadziło w kwietniu na platformę tokeny wspierane przez realne akcje firm (tzw. tokeny giełdowe). Na początku giełda wypuściła token giełdowy Tesli oraz Coinbase, jednak dziś doszła informacja o rozszerzeniu zestawienia o firmy takie jak Apple, Microsoft oraz MicroStrategy.
 • Internetowy gigant JD wypłaca wynagrodzenia w cyfrowych juanach
  Chińska firma ecommerce JD.com ogłosiła, że od stycznia zacznie wypłacać niektórym pracownikom pensję w postaci cyfrowego juana (DCEP) i wykorzystywać ją w rozliczeniach międzybankowych i handlowych.
 • Kolejna turecka giełda kryptowalut zamknięta – Vebitcoin
  Władze tureckie aresztowały cztery osoby powiązane z platformą kryptowalutową Vebitcoin pod zarzutem oszustwa. Kilka godzin wcześniej firma ogłosiła, że ​​zaprzestała działalności, powołując się na trudności finansowe związane z zakazem kryptowalut, mającym wejść w życie 30 kwietnia.
 • Mała grupa inwestorów wydała 24,5 mld USD na BTC w ciągu kilku miesięcy
  Jak zauważył główny ekonomista Chainalysis — Philip Gradwell, ponad 1000 bogatych inwestorów w ciągu ostatnich trzech miesięcy zgromadziło duże sumy bitcoinów. W swym raporcie Gradwell wykorzystał dane blockchain w celu przeanalizowania cen, po których zakupiono BTC. Analiza uwzględniła, jak długo inwestorzy trzymali BTC po ich nabyciu.
 • Turcja: Kompleksowe regulacje krypto w ciągu dwóch tygodni
  Prezes banku centralnego Turcji powiedział w piątek, że ministerstwo finansów planuje wprowadzić kompleksowe regulacje kryptowalut w ciągu dwóch tygodni. Jednocześnie wykluczył on możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu.
 • Kapitalizacja Tether przekroczyła 50 miliardów dolarów
  Kapitalizacja rynkowa stablecoin powiązanego z dolarem Tether (USDT) przekroczyła granicę 50 miliardów dolarów i wzrosła o ponad 10 miliardów dolarów w ciągu ostatniego miesiąca.
 • Irlandia nakazuje rejestrację krypto firm w banku centralnym
  Irlandia w piątek nakazała rejestrację wszystkich dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami (VASP) w banku centralnym kraju. W ten sposób kraj chce zapewnić zgodność z obowiązkami w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu (AML/CFT).
 • Twórca Ethereum przekazuje 100 ETH na rzecz walki z COVID-19
  Vitalik Buterin przekazał darowiznę po tym, jak współzałożyciel Polygon zorganizował akcję charytatywną, aby pomóc w walce z COVID-19 podczas drugiej fali koronawirusa w Indiach.
 • Gemini wprowadza wsparcie dla Apple Pay
  Amerykańska giełda kryptowalut Gemini umożliwia swoim użytkownikom zakup kryptowalut za pomocą Apple Pay i Google Pay.
 • Turcja: Aresztowano 62 osoby powiązane z giełdą Thodex
  Wczoraj informowaliśmy o podejrzeniach dotyczących exit scamu na giełdzie Thodex. Krótko po rozpoczęciu dochodzenia przeciwko tureckiej giełdzie, lokalna policja zatrzymała 62 osoby.
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (21.04.2021) - CrypSreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.