Kolejna turecka giełda kryptowalut zamknięta - Vebitcoin | Wiadomości | CrypS.

Kolejna turecka giełda kryptowalut zamknięta – Vebitcoin

Redaktor: Albert Czajkowski
Cztery osoby powiązane z turecką giełdą Vebitcoin aresztowane

Władze tureckie aresztowały cztery osoby powiązane z platformą kryptowalutową Vebitcoin pod zarzutem oszustwa. Kilka godzin wcześniej firma ogłosiła, że ​​zaprzestała działalności, powołując się na trudności finansowe związane z zakazem kryptowalut, mającym wejść w życie 30 kwietnia.

Ciekawy przypadek tureckiej giełdy Vebitcoin

Wczoraj w nocy giełda Vebitcoin ogłosiła zaprzestania działalności w krótkim oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej, twierdząc, że obciążenia finansowe spowodowane zbliżającym się zakazem kryptowalut w Turcji doprowadziły do takiej ​​decyzji. Prawdopodobnie informacja o zakazie spowodowała niezwykle dużą liczbę wypłat środków z giełdy, co przyczyniło się do jej upadku. Warto podkreślić, że giełda Vebitcoin była jedną z największych w Turcji z prawie 60 milionami dolarów dziennego wolumenu.

Oświadczenie tureckiej giełdy Vebitcoin
Oficjalne oświadczenie giełdy Vebitcoin po automatycznym przetłumaczeniu z języka tureckiego – źródło: https://www.vebitcoin.com/

Wiele tureckich krypto giełd zostało objętych dochodzeniem tuż przed wprowadzeniem ogólnokrajowego zakazu kryptowalutowego, jednak to czterech pracowników Vebitcoin aresztowano dziś rano pod zarzutem oszustwa. Dziś rano prokurator generalny Muğli, Mehmet Nadir Yağcı, ogłosił w oświadczeniu dla lokalnych mediów, że cztery osoby zostały zatrzymane przez organy ścigania w następstwie zarzutów o oszustwo.

W następstwie operacji przeszukania i konfiskaty przeprowadzonej w siedzibie firmy i pod niektórymi adresami zatrzymano 4 osoby, które są dyrektorami i pracownikami firmy [Vebitcoin]. Dochodzenie prowadzone przez Dyrekcję ds. Cyberprzestępczości Wydziału Policji Muğla jest przeprowadzone w sposób wieloaspektowy i skrupulatny. – powiedzał prokurator

Wpływ zakazu na przestrzeń kryptowalutową w Turcji

Na początku tego tygodnia inna turecka platforma handlowa, Thodex wstrzymała działalność, a założyciel giełdy Faruka Fatiha Ozera uciekł do Albanii z rzekomymi 2 miliardami dolarów od inwestorów. Policja aresztowała z tego tytułu 62 osoby powiązane z Thodex, a Ozer nazwał postawione mu zarzuty „bezpodstawnymi” i powiedział, że przebywa w Albanii na spotkaniach roboczych. MASAK, czyli tureckie skrzydło zajmujące się ściganiem przestępstw finansowych, prowadzi obecnie dochodzenie odnośnie do obu tych spraw.

Coraz więcej osób decydowało się na korzystanie z kryptowalut w Turcji, próbując uchronić swoje oszczędności przed gwałtownym spadkiem wartości lokalnej waluty, liry. Rząd przeciwdziałając takim ruchom, zapowiedział, że ​​od 30 kwietnia zakazuje używania kryptowalut.

Cztery osoby powiązane z turecką giełdą Vebitcoin aresztowanereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.