JP Morgan Chase otwiera fundusz BTC dla swoich klientów

JP Morgan Chase otwiera fundusz BTC dla swoich klientów

Konrad Juszczyk
JPMorgan pozwali klientom inwestować w bitcoina otwierając fundusz BTC

JP Morgan Chase będący jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie z aktywami wartymi 2,5 biliona dolarów amerykańskich może uruchomić fundusz bitcoinowy jeszcze latem tego roku.

Fundusz BTC od JPMorgan

Według platformy informacyjnej Coindesk – JPMorgan przygotowuje się do zapewnienia swoim klientom aktywnie zarządzanego funduszu Bitcoin (BTC). Fundusz od JPM będzie dostępny dla prywatnych klientów banku, a NYDIG będzie jego dostawcą usług powierniczych. Jeżeli te działania dojdą do skutku bank ten stanie się najnowszym i jednocześnie największym bankiem, ktory obejmie kryptowaluty jako oficjalną klasę aktywów.

Fundusz od JPMorgan będzie aktywnie zarządzany, co jest ciekawym rozwiązaniem na tle takich graczy jak Pantera Capital i Galaxy Digital, którzy umożliwiają inwestycje w kryptowaluty na zasadzie działań pasywnych. Warto rownież podkreslić, że zgodnie z informacjami Coindesk fundusz ma zostać uruchomiony już tego lata.

Czemu jest to dobra informacja dla branży?

Jest to zarówno dobra informacja dla branży kryptowalut oraz inwestorów w tę klasę aktywów, a to ze względu na dwa fakty. Pierwszym z nich jest ruch giganta finansowego w stronę kryptowalut, co może być zapalnikiem dla kolejnych instytucji do wejścia w tę klasę aktywów. Drugim powodem jest fakt, że Jamie Dimon, będący dyrektorem generalnym banku iwnestycyjnego JP Morgan Chase był bardzo sceptycznie nastawiony do aktywów cyfrowych, a w szczególności do bitcoina, nazywając go w 2017 roku niebezpiecznym oszustwem. Tak radykalna zmiana postawy może dobrze świadczyć o przyszłości Bitcoina i reszty aktywów cyfrowych, a dotychczasowi sceptycy być może zainteresuja się światem kryptografii.

JPMorgan pozwali klientom inwestować w bitcoina otwierając fundusz BTC
reklama
reklama