Tokeny giełdowe Tesla, Microsoft i MicroStrategy zaraz na Binance

Binance uruchomi handel tokenami giełdowymi Apple, Microsoft i MicroStrategy

Konrad Juszczyk
Binance uruchamia handel tokenami giełdowymi Apple, Microsoft i MicroStrategy

Binance wprowadziło w kwietniu na platformę tokeny wspierane przez realne akcje firm (tzw. tokeny giełdowe). Na początku giełda wypuściła token giełdowy Tesli oraz Coinbase, jednak dziś doszła informacja o rozszerzeniu zestawienia o firmy takie jak Apple, Microsoft oraz MicroStrategy.

Nowe tokeny giełdowe od Binance

Giełda kryptowalut Binance rozszerza swoje notowania tokenów giełdowych, dodając 3 nowe tokenizowane pary akcji. Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem firmy, nowe notowania będą obejmować tokeny powiązane z akcjami: Microstrategy (MSTR), Apple (AAPL) i Microsoft (MSFT). Tokeny giełdowe MSTR zostaną uruchomione dziś (26 kwietnia) o godzinie 15:30. Tokeny AAPL mają zostać uruchomione o godzinie 15:30 pojutrze (28 kwietnia), a tokeny MSFT będą dostępne o tej samej godzinie 30 kwietnia.

Warto podkreślić, że każdym z tokenów będzie można handlować w tradycyjnych godzinach handlu akcjami i tylko w stosunku do BUSD. Każdy z nich umożliwia właścicielowi posiadanie lub handel ułamkowymi udziałami akcji, z którymi są powiązane. Minimalna kwota transakcji jest ustalona na jedną setną części akcji.

Dalsze plany Binance

Największa giełda kryptowalut w ogłoszeniu podała, że każdy z tokenów giełdowych jest w pełni zabezpieczony portfelem depozytowym bazowych papierów wartościowych posiadanym przez dostawcę usług finansowych z siedzibą w Niemczech, CM-Equity AG. Tokeny nie są za to dostępne dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Turcji, Chin oraz innych jurysdykcji ograniczonych przez CM-Equity.

Zgodnie z zapowiedzią firmy: Binance będzie monitorować popyt na rynku i będzie starał się zapewnić większą liczbę tokenów giełdowych.

Przypominamy, że Binance uruchomił swój pierwszy token giełdowy 12 kwietnia, umożliwiając swoim klientom zakup akcji Tesli (TSLA). Giełda notowała również akcje dla Coinbase (COIN) 15 kwietnia, tuż po wejściu na giełdę Nasdaq.

Binance uruchamia handel tokenami giełdowymi Apple, Microsoft i MicroStrategy
reklama
reklama