Tokeny giełdowe Tesla, Microsoft i MicroStrategy zaraz na Binance

Binance uruchomi handel tokenami giełdowymi Apple, Microsoft i MicroStrategy

Konrad Juszczyk
Binance uruchamia handel tokenami giełdowymi Apple, Microsoft i MicroStrategy

Binance wprowadziło w kwietniu na platformę tokeny wspierane przez realne akcje firm (tzw. tokeny giełdowe). Na początku giełda wypuściła token giełdowy Tesli oraz Coinbase, jednak dziś doszła informacja o rozszerzeniu zestawienia o firmy takie jak Apple, Microsoft oraz MicroStrategy.

Nowe tokeny giełdowe od Binance

Giełda kryptowalut Binance rozszerza swoje notowania tokenów giełdowych, dodając 3 nowe tokenizowane pary akcji. Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem firmy, nowe notowania będą obejmować tokeny powiązane z akcjami: Microstrategy (MSTR), Apple (AAPL) i Microsoft (MSFT). Tokeny giełdowe MSTR zostaną uruchomione dziś (26 kwietnia) o godzinie 15:30. Tokeny AAPL mają zostać uruchomione o godzinie 15:30 pojutrze (28 kwietnia), a tokeny MSFT będą dostępne o tej samej godzinie 30 kwietnia.

Warto podkreślić, że każdym z tokenów będzie można handlować w tradycyjnych godzinach handlu akcjami i tylko w stosunku do BUSD. Każdy z nich umożliwia właścicielowi posiadanie lub handel ułamkowymi udziałami akcji, z którymi są powiązane. Minimalna kwota transakcji jest ustalona na jedną setną części akcji.

Dalsze plany Binance

Największa giełda kryptowalut w ogłoszeniu podała, że każdy z tokenów giełdowych jest w pełni zabezpieczony portfelem depozytowym bazowych papierów wartościowych posiadanym przez dostawcę usług finansowych z siedzibą w Niemczech, CM-Equity AG. Tokeny nie są za to dostępne dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Turcji, Chin oraz innych jurysdykcji ograniczonych przez CM-Equity.

Zgodnie z zapowiedzią firmy: Binance będzie monitorować popyt na rynku i będzie starał się zapewnić większą liczbę tokenów giełdowych.

Przypominamy, że Binance uruchomił swój pierwszy token giełdowy 12 kwietnia, umożliwiając swoim klientom zakup akcji Tesli (TSLA). Giełda notowała również akcje dla Coinbase (COIN) 15 kwietnia, tuż po wejściu na giełdę Nasdaq.

Binance uruchamia handel tokenami giełdowymi Apple, Microsoft i MicroStrategyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.