Gemini wprowadza wsparcie dla Apple Pay | Wiadomości | CrypS.

Gemini wprowadza wsparcie dla Apple Pay

Zerelik Maciej
giełda kryptowalut gemini

Amerykańska giełda kryptowalut Gemini umożliwia swoim użytkownikom zakup kryptowalut za pomocą Apple Pay i Google Pay.

Zgodnie z czwartkowym ogłoszeniem, użytkownicy Gemini mogą teraz podłączyć swoje karty debetowe do Apple Pay lub Google Pay i kupować kryptowaluty za fiaty. Firma podkreśliła, że fundusze użytkowników będą dostępne do wypłaty godzinę po dokonaniu zakupu.

Nowa funkcja jest dostępna dla ponad 30 kryptowalut obsługiwanych na Gemini. Wśród nich znajdują się projekty o ugruntowanej pozycji, takie jak BTC, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH), a także tokeny DeFi oparte na Ethereum m.in. AAVE, DAI i Maker MKR.

Spółka nie sprecyzowała wysokości opłat, jakie pobiera za zakup kryptowalut poprzez Apple Pay lub Google Pay. Normalnie platforma zachowuje jednak 3,49% całkowitej kwoty zakupu w przypadku płatności kartą. Przelewy bankowe i depozyty kryptowalutowe są natomiast bezpłatne.

Branża kryptowalutowa rozwija się w ostatnich miesiącach pod względem rosnących integracji z tradycyjnymi usługami płatności finansowych. W lutym główny procesor płatności kryptowalutowych BitPay ogłosił ważną integrację Apple Pay. Firma w ten sposób umożliwiła swoim klientom połączenie się z Apple Wallet i płacenie za towary i usługi cyfrowymi monetami. Z kolei, firma zajmująca się płatnościami kryptowalutowymi Simplex, już w marcu umożliwiła użytkownikom Apple Pay zakup kryptowaluty COTI.

giełda kryptowalut gemini
reklama
reklama