Mała grupa inwestorów wydała 24,5 mld USD na BTC w ciągu kilku miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Mała grupa inwestorów wydała 24,5 mld USD na BTC w ciągu kilku miesięcy

Mariusz Przepiórka
Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 roku

Jak zauważył główny ekonomista Chainalysis — Philip Gradwell, ponad 1000 bogatych inwestorów w ciągu ostatnich trzech miesięcy zgromadziło duże sumy bitcoinów. W swym raporcie Gradwell wykorzystał dane blockchain w celu przeanalizowania cen, po których zakupiono BTC. Analiza uwzględniła, jak długo inwestorzy trzymali BTC po ich nabyciu.

Ruchy wielorybów

Gradwell odkrył, że kiedy BTC był wart około 54,500 USD, grupa 1200 inwestorów kupiła 450,000 BTC za łączną kwotę 24,5 mld USD. Poniższy wykres pokazuje, ile BTC zostało kupionych w ciągu ostatnich kilku miesięcy na różnych poziomach cenowych. Gradwell dodał, że owi zamożni inwestorzy posiadają od 100 do 1000 BTC i trzymają swoje tokeny przez okres od jednego do trzech miesięcy.

wykres kupna btc

Jego wykres wskazał również inne znaczące zakupy dokonane przez grube ryby rynku kryptowalutowego. Przy cenie 55,800 USD inwestor lub inwestorzy kupili 229 000 BTC za 1,3 mld USD. Gradwell zauważył, że te BTC były trzymane na giełdzie kryptowalut, a jak wiemy tak ogromne środki, trzyma się na takich platformach tylko z 1 względu – aby je sprzedać.

Ekonomista Chainalysis przekonywał, że większe wypłaszczenie na wykresie może stworzyć dolną granicę dla rynku BTC. – Gdy cena spada w kierunku ich średniego kosztu nabycia, oczekiwałbym, że kupią więcej, tym samym utrzymując poziom – powiedział Gradwell. Jednak teza Gradwella już upadła, ponieważ wartość BTC w ostatnim czasie spadła poniżej tego poziomu.

Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 rokureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.