Turcja: Kompleksowe regulacje krypto w ciągu dwóch tygodni | Wiadomości | CrypS.

Turcja: Kompleksowe regulacje krypto w ciągu dwóch tygodni

Redakcja
turcja cbdc

Prezes banku centralnego Turcji powiedział w piątek, że ministerstwo finansów planuje wprowadzić kompleksowe regulacje kryptowalut w ciągu dwóch tygodni. Jednocześnie wykluczył on możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu.

Nie można rozwiązać niczego po prostu poprzez zakazanie kryptowalut i nie mamy zamiaru tego robić.

powiedział gubernator Şahap Kavacıoğlu na państwowym kanale TRT.

Chociaż Kavacıoğlu nie sprecyzował, czego będzie dotyczyć nadchodzące rozporządzenie, zasugerował, że wyjaśni ono definicję prawną “kryptowaluty” i ureguluje sposób, w jaki instytucje powinny przechowywać kryptowaluty.

Kavacıoğlu powiedział, że implementacje są konieczne, aby rozwiązać problem “niepokojąco wysokiej” ilości funduszy opuszczających kraj za pośrednictwem kryptowalut. Powiedział, że nie ma żadnych wiarygodnych danych na poparcie swojego twierdzenia, ale dodał, że “nie wiemy nawet, czy niektóre z funduszy kryptowalutowych opuszczających kraj kiedykolwiek wrócą”.

Beste Naz Süllü, dyrektor ds. badań na giełdzie kryptowalutowej Icrypex, twierdzi, że rząd chce wyjaśnić, w których jurysdykcjach przechowywane są wirtualne waluty. Rządy często uniemożliwiają odpływ pieniędzy poza kraj, aby chronić swoje gospodarki. Tymczasem gospodarka Turcji boryka się ze sporymi problemami.

Kavacıoğlu powiedział, że decyzja jego instytucji z zeszłego tygodnia, aby zakazać procesorom płatności (tureckim odpowiednikom PayPal) zajmowania się kryptowalutami, była konieczna, aby przywrócić nadzór rządu nad sieciami płatności. Według niego, procesory płatności mają “słabą infrastrukturę”, w przeciwieństwie do banków, które nie zostały objęte zakazem.

Oświadczenie Kavacıoğlu przychodzi w trudnym momencie dla rynku kryptowalut w Turcji. W tym tygodniu dwie giełdy kryptowalutowe, Thodex i Vebitcoin, nagle zakończyły działalność i uniemożliwiły swoim klientom wypłatę pieniędzy.

turcja cbdcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.