Turcja: Kompleksowe regulacje krypto w ciągu dwóch tygodni | Wiadomości | CrypS.

Turcja: Kompleksowe regulacje krypto w ciągu dwóch tygodni

Zerelik Maciej
turcja cbdc

Prezes banku centralnego Turcji powiedział w piątek, że ministerstwo finansów planuje wprowadzić kompleksowe regulacje kryptowalut w ciągu dwóch tygodni. Jednocześnie wykluczył on możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu.

Nie można rozwiązać niczego po prostu poprzez zakazanie kryptowalut i nie mamy zamiaru tego robić.

powiedział gubernator Şahap Kavacıoğlu na państwowym kanale TRT.

Chociaż Kavacıoğlu nie sprecyzował, czego będzie dotyczyć nadchodzące rozporządzenie, zasugerował, że wyjaśni ono definicję prawną „kryptowaluty” i ureguluje sposób, w jaki instytucje powinny przechowywać kryptowaluty.

Kavacıoğlu powiedział, że implementacje są konieczne, aby rozwiązać problem „niepokojąco wysokiej” ilości funduszy opuszczających kraj za pośrednictwem kryptowalut. Powiedział, że nie ma żadnych wiarygodnych danych na poparcie swojego twierdzenia, ale dodał, że „nie wiemy nawet, czy niektóre z funduszy kryptowalutowych opuszczających kraj kiedykolwiek wrócą”.

Beste Naz Süllü, dyrektor ds. badań na giełdzie kryptowalutowej Icrypex, twierdzi, że rząd chce wyjaśnić, w których jurysdykcjach przechowywane są wirtualne waluty. Rządy często uniemożliwiają odpływ pieniędzy poza kraj, aby chronić swoje gospodarki. Tymczasem gospodarka Turcji boryka się ze sporymi problemami.

Kavacıoğlu powiedział, że decyzja jego instytucji z zeszłego tygodnia, aby zakazać procesorom płatności (tureckim odpowiednikom PayPal) zajmowania się kryptowalutami, była konieczna, aby przywrócić nadzór rządu nad sieciami płatności. Według niego, procesory płatności mają „słabą infrastrukturę”, w przeciwieństwie do banków, które nie zostały objęte zakazem.

Oświadczenie Kavacıoğlu przychodzi w trudnym momencie dla rynku kryptowalut w Turcji. W tym tygodniu dwie giełdy kryptowalutowe, Thodex i Vebitcoin, nagle zakończyły działalność i uniemożliwiły swoim klientom wypłatę pieniędzy.

turcja cbdc
reklama
reklama