Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.07.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.07.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.07.21]
 • Programista ETH, Virgil Griffith wróci do więzienia
  Deweloper Ethereum został aresztowany w 2019 roku i oskarżony o pomoc Korei Północnej w obejściu amerykańskich sankcji gospodarczych. Teraz Griffith prawdopodobnie spędzi następne dwa miesiące w więzieniu przed wrześniowym procesem, ze względu na potencjalne ryzyko ucieczki.
 • Wydobycie BTC stało się bardziej przyjazne dla środowiska
  Nowe dane z Uniwersytetu Cambridge pokazują, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy drastycznie zmieniła się geografia wydobycia Bitcoina.
 • Trezor obchodzi 7 rocznicę – zniżka na 2 portfele sprzętowe
  Dziś mija siódma rocznica wysłania w świat pierwszej dostawy portfeli sprzętowych Trezor Model One. Z tego powodu firma oferuje zniżkę na ten model urządzenia — przy zakupie 2 sztuk, jeden otrzymujesz za połowę ceny.
 • Mastercard wszedł we współpracę z Circle
  Mastercard ogłosił partnerstwo z Circle, Paxos oraz Evolve Bank & Trust, aby ułatwić dokonywanie konwersji między kryptowalutami a tradycyjnymi pieniędzmi fiat.
 • Sąd w USA wydaje ostateczny wyrok w sprawie Paragon Coin
  Amerykański Sąd Okręgowy dla Północnego Dystryktu Kalifornii nakazał założycielom, dyrektorom i promotorom start-upu kryptowalutowego Paragon wypłatę odszkodowań inwestorom w wysokości ponad 12,1 mln dolarów, w tym odsetek.
 • UE chce rozprawić się z anonimowymi portfelami
  Komisja Europejska zaproponowała przepisy, które wymagałyby od firm raportowania szczegółów dot. nadawcy i odbiorcy transakcji kryptowalutowych.
 • Użytkownik Coinbase złożył pozew na 5 mln USD odszkodowania
  Jeden z użytkowników giełdy Coinbase, David Suski złożył pozew zbiorowy na 5 milionów dolarów odszkodowania od Coinbase z powodu rzekomo wprowadzającej w błąd kampanii reklamowej.
 • Gary Gensler o niektórych stablecoinach
  Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler powiedział, że kryptowaluty, których ceny zależą od bardziej tradycyjnych papierów wartościowych, mogą podlegać przepisom dotyczącym papierów wartościowych.
 • Brytyjskie władze podatkowe gromadzą dane klientów giełd kryptowalutowych
  Według danych uzyskanych przez londyńską firmę prawniczą Gherson Solicitors na podstawie Ustawy o swobodzie dostępu do informacji, brytyjski urząd podatkowy (HMRC) gromadzi dane klientów z giełd kryptowalutowych zarówno w kraju, jak i za granicą.
 • Hash rate bitcoina szybko odrabia straty
  Hash Rate bitcoina drastycznie spadł po represjach w Chinach, jednak wystarczyło kilka tygodni, aby górnicy zaczęli zwiększać ten poziom. Stany Zjednoczone są obecnie największym beneficjentem ostatnich działań
 • Pozycje kontraktów terminowych na BTC na najwyższym poziomie od 2 miesięcy
  Liczba otwartych pozycji w kontraktach terminowych Bitcoin futures notowanych na głównych giełdach nadal rośnie. Liczba kontraktów terminowych będących przedmiotem obrotu wzrosła we wtorek do 397.873,36 BTC, osiągając najwyższy wynik od 18 maja, zgodnie z danymi firmy Glassnode.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.07.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.