UE chce rozprawić się z anonimowymi portfelami | Wiadomości | CrypS.

UE chce rozprawić się z anonimowymi portfelami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ECB o cyfrowym euro w 2021 roku

Komisja Europejska zaproponowała przepisy, które wymagałyby od firm raportowania szczegółów dot. nadawcy i odbiorcy transakcji kryptowalutowych.

Komisja Europejska zaproponowała prawo, które wymagałoby od firm, które przekazują BTC i inne kryptowaluty, zbierania informacji o nadawcy i odbiorcy. Wszystko po to, aby zakończyć erę anonimowości i raz na zawsze rozprawić się z nielegalną krypto działalnością. Komisja Europejska argumentowała, że:

Dzisiejsze zmiany zapewnią pełną identyfikowalność transferów kryptowalut, takich jak bitcoin, i pozwolą na zapobieganie i wykrywanie ich ewentualnego wykorzystania do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.

Wśród zbieranych informacji powinny znaleźć się imię i nazwisko klienta, adres, data urodzenia, numer konta, a także imię i nazwisko osoby, która otrzymuje aktywa.
Komisja stwierdziła również, że celem tej propozycji jest “znalezienie właściwej równowagi pomiędzy przeciwdziałaniem tym zagrożeniom a zgodnością z międzynarodowymi standardami, nie tworząc jednocześnie nadmiernego obciążenia regulacyjnego dla branży”.

Podczas gdy państwa UE i Parlament mają ostateczne zdanie na temat proponowanych regulacji, nie wiadomo dokładnie, jak te zasady będą faktycznie egzekwowane.

Wiele portfeli kryptowalutowych to tzw. portfele niepowiernicze i uniemożliwienie użytkownikom dostępu do nich byłoby delikatnie mówiąc trudne.

ECB o cyfrowym euro w 2021 rokureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.