Mastercard wszedł we współpracę z Circle | Wiadomości | CrypS.

Mastercard wszedł we współpracę z Circle

Zerelik Maciej
mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty

Mastercard ogłosił partnerstwo z Circle, Paxos oraz Evolve Bank & Trust, aby ułatwić dokonywanie konwersji między kryptowalutami a tradycyjnymi pieniędzmi fiat.

Mastercard ogłosił, że rozszerzy swój program kart dla portfeli kryptowalutowych i giełd, dzięki czemu prostszy stanie się proces konwersji krypto na tradycyjną walutę fiat. Aby osiągnąć swój cel, Mastercard utworzył grupę, w której znalazły się m.in. platforma infrastruktury blockchain Paxos, Evolve Bank & Trust oraz emitent stablecoina USDC – Circle.

Dzisiejsze informacje są następstwem ogłoszenia z lutego, kiedy to Mastercard przedstawił plany wsparcia krypto płatności. W tym czasie firma wspomniała o wykorzystaniu stablecoinów do ułatwienia przyszłych transakcji. Jednak nie wymieniono wtedy żadnego konkretnego dostawcy stablecoinów. Teraz wygląda na to, że Mastercard najwyraźniej wybrał USDC.

Komentując partnerstwo, Dante Disparte, Chief Strategy Officer i Head of Global Policy w Circle, powiedział:

Współpraca między Circle i Mastercard pokazuje, że dolarowe waluty cyfrowe, takie jak USDC, odgrywają fundamentalną rolę w zwiększaniu efektywności płatności i mogą ułatwić nową działalność gospodarczą dla przedsiębiorstw na całym świecie.

USDC będzie działać jako pomost między aktywami kryptowalutowymi klienta a pieniędzmi fiat wypłacanymi sprzedawcy. Nowy proces będzie konwertował środki kryptowalutowe na USDC przed rozliczeniem w dolarach amerykańskich. Uprości to proces konwersji kryptowalut na fiat. Pozwoli to również większej liczbie firm akceptować płatności kryptowalutowe za pośrednictwem Mastercard.

Ponieważ stablecoiny odnotowały wzrost adopcji, zainteresował się nimi rząd Stanów Zjednoczonych. Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen niedawno wezwała regulatorów do „szybkiego działania” w zakresie regulacji stablecoinów, powołując się na ryzyko dla systemu finansowego kraju i bezpieczeństwa narodowego.

mastercard zamierza zacząć obsługiwać kryptowaluty
reklama
reklama