Wydobycie BTC stało się bardziej przyjazne dla środowiska | Wiadomości | CrypS.

Wydobycie BTC stało się bardziej przyjazne dla środowiska

Zerelik Maciej
przyszłość kopania kryptowalut

Nowe dane z Uniwersytetu Cambridge pokazują, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy drastycznie zmieniła się geografia wydobycia Bitcoina.

CNBC zebrało opinie ekspertów z branży, aby uzyskać ich zdanie na temat wielkiej migracji górników i tego, jak zmieniła ona wpływ branży na środowisko. Doszli oni do konsensusu, że wydobycie kryptowalut jest teraz bardziej przyjazne dla środowiska niż wtedy, gdy Chiny dominowały pod względem hash rate.

W raporcie zauważono, że aż połowa kopalni Bitcoina na świecie odłączyła się od prądu w ciągu kilku dni. Potwierdza to 65% spadek hash rate między 13 maja a 28 czerwca.

Bardziej ekologiczny mining BTC

Ostre podejście Pekinu zmusiło górników do relokacji, a wielu z nich znalazło bardziej przyjazne jurysdykcje. Jedną z nich jest Teksas, który posiada tańsze źródła energii odnawialnej. Dyrektor generalny firmy Foundry, Mike Colyer powiedział:

Górnicy na całym świecie szukają niewykorzystanej mocy, która jest odnawialna. To zawsze będzie twój najniższy koszt. Net-net będzie to duża wygrana dla śladu węglowego Bitcoina.

Według danych Cambridge, prawie 17% całego wydobycia BTC jest obecnie prowadzone w Ameryce Północnej, a co najmniej 50% z tego wykorzystuje energię odnawialną. Udział Chin, który wcześniej wynosił ponad 65%, zmniejszył się do 46% według danych opublikowanych w kwietniu. Od tego czasu udział ten spadł jeszcze bardziej.

Odpływ górników z Chin miał również wpływ na wiele starszych i mniej wydajnych energetycznie koparek, które teraz zostały wyłączone na dobre. Alex Brammer z Luxor Mining powiedział:

Wycofał, prawdopodobnie na zawsze, dużą ilość najbardziej nieefektywnych energetycznie koparek.

W miarę wycofywania się ze spalania paliw kopalnianych, górnicy szukają odnawialnych, alternatywnych źródeł energii, takich jak hydroenergia, energia słoneczna, wiatrowa, czy jądrowa. W związku z tym, Viridi wprowadził wczoraj na nowojorską giełdę pierwszy w historii ekologiczny fundusz EFT (green mining exchange-traded fund). Celem tego produktu inwestycyjnego jest przyciągnięcie inwestorów , którzy skupiają się na kwestiach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG).

przyszłość kopania kryptowalut
reklama
reklama