Użytkownik Coinbase złożył pozew na 5 mln USD odszkodowania | Wiadomości | CrypS.

Użytkownik Coinbase złożył pozew na 5 mln USD odszkodowania

Konrad Juszczyk
coinbase

Jeden z użytkowników giełdy Coinbase, David Suski złożył pozew zbiorowy na 5 milionów dolarów odszkodowania od Coinbase z powodu rzekomo wprowadzającej w błąd kampanii reklamowej.

Powód pozwu na Coinbase

David Suski złożył skargę do sądu federalnego w San Francisco w sprawie konkursu na Coinbase, dającemu użytkownikom możliwość wygrania dogecoinów. Suski twierdzi, że został oszukany, przez co zainwestował 100 dolarów na giełdzie, jednak nie zainwestowałby tej kwoty, gdyby Coinbase poinformował o możliwości wzięcia udziału w konkursie bezpłatnie. Dokument, który trafił do sądu, informuje, że Coinbase nie poinformowało w odpowiedni sposób o tym, że dana osoba może wziąć udział w loterii bez konieczności inwestowania swoich środków w DOGE.

pozew na coinbase w sprawie konkursu DOGE
konkurs na Coinbase

Zgodnie z pozwem firma marketingowa wynajęta przez Coinbase zastosowała „niedokładne i wprowadzające w błąd” praktyki, aby ukryć możliwość bezpłatnego uczestnictwa. Powód dostarcza zrzut ekranu ogłoszenia, na którym drobnym, wyblakłym drukiem przedstawiony jest link do zasad losowania. Zawodnikom zaoferowano możliwość wygrania głównej nagrody w wysokości 300 000 USD, a także jednej z kilku nagród w wysokości 30 000 i 100 USD.

Zgodnie z prawem, podczas przeprowadzania takich loterii firmy muszą zapewnić możliwość bezpłatnego udziału, co w tym scenariuszu zostało zrealizowane poprzez przesłanie pocztą kartki z imieniem i adresem użytkownika oraz datą urodzenia. Suski przekonuje, że Coinbase celowo ukrył możliwość bezpłatnego udziału w loterii, by zwiększyć tym samym obrót na giełdzie. Poszkodowany domaga się 5 milionów dolarów odszkodowania dla siebie, a także osobnego odszkodowania dla pozostałych użytkowników Coinbase, którzy skorzystali z promocji, nie wiedząc o możliwości wyboru.

coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.