Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 19.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 19.04.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 19.04.021
 • Nassim Taleb: „Bitcoin jest otwartym schematem Ponziego”
  Wybitny autor, statystyk matematyczny, naukowiec i autor „Czarnego łabędzia” Nassim Taleb zmienia swoje stanowisko wobec BTC. Uważa on, że bitcoin zawiódł jako waluta, a cyfrowe aktywa działają jak otwarty schemat Ponziego.
 • Cena Bitcoina spada do 52 000 USD, likwidując pozycje warte prawie 10 mln USD
  Bitcoin (BTC) spadł wczoraj do niespodziewanie niskiego poziomu 52 000 USD. Jest to kolejne przypomnienie, że cena BTC koreluje z hash rate’m sieci.
 • Szef Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy sprzeda własny NFT
  Minister Sprawiedliwości Ukrainy Denis Malyuska wystawił na aukcji swoje zdjęcie w formie niezamiennego tokena (NFT). Aukcja odbędzie się na platformie OpenSea i potrwa do 17 maja. Cena wywoławcza to 1 ETH.
 • Chińska policja przejęła 3,8 mln USD od hazardowego dAppa na EOS
  Chińska policja skonfiskowała prawie 4 miliony dolarów w różnych kryptowalutach po nalocie na kilku deweloperów. Prowadzili oni zdecentralizowaną aplikację hazardową zbudowaną na blockchainie EOS.
 • Szary piksel jako NFT sprzedany za 1,3 miliona dolarów
  Anonimowy artysta pod pseudonimem Murat Pak sprzedał swoje dzieło „The Pixel” jako NFT za 1,36 mln USD. Licytacja odbywała się na platformie Nifty Gateway w dniach 12-14 kwietnia.
 • Kryptowaluty to opcja inwestycyjna, a nie waluty według Gubernatora Banku Centralnego Chin
  Li Bo, niedawno mianowany gubernator Banku Centralnego Chin, wypowiedział się publicznie na temat potencjalnych korzyści z kryptowalut jako inwestycji.
 • Kanada zatwierdza pierwszy na świecie regulowany ETF Ethereum
  Po ogromnym sukcesie Bitcoinowego funduszu ETF, kanadyjski regulator rynku papierów wartościowych zatwierdził ETF oparty na Ethereum. Jest on nie tylko pierwszym regulowanym ETF-em opartym na Ethereum w kraju, ale i na świecie.
 • Binance zarobiło 750 mln USD w I kwartale
  W piątek Binance Coin (BNB) przeszedł przez 15. proces spalania tokenów. Według danych on-chain, Binance spalił tokeny BNB o wartości prawie 600 milionów dolarów.
 • Ukraiński polityk stracił dostęp do portfela z 400 BTC
  Ukraiński polityk, Davyd Arakhamia, dołączył do listy wczesnych inwestorów Bitcoina (BTC), którzy stracili dostęp do swoich portfeli. W ostatnim wywiadzie przyznał się do utraty dostępu do 400 BTC. Środki te zbierał jeszcze za wczesnych lat istnienia kryptowaluty.
 • Manipulacja wyborami w USA. Co ma z tym wspólnego Bitcoin?
  Podczas dwóch ostatnich wyborów prezydenckich w USA pojawiły się oskarżenia o ingerencję Rosji. Zarówno Demokraci, jak i Republikanie uważają, że rosyjski rząd w pewnym stopniu miał wpływ na wybory.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 19.04.021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.