Binance zarobiło 750 mln USD w I kwartale. Tak wynika z kwartalnego spalania | Wiadomości | CrypS.

Binance zarobiło 750 mln USD w I kwartale. Tak wynika z kwartalnego spalania

Zerelik Maciej
binance

W piątek Binance Coin (BNB) przeszedł przez 15. proces spalania tokenów. Według danych on-chain, Binance spalił tokeny BNB o wartości prawie 600 milionów dolarów.

Spalanie tokenów Binance

Historycznie, Binance spalał około 20% zysków giełdy. Jednak podczas ostatniego wydarzenia, giełda pozbyła się znacznie więcej niż 20%. Póki co nie znamy jednak dokładnego procentu.

Sam Bankman-Fried, CEO FTX – jednej z czołowych giełd kontraktów terminowych na kryptowaluty obok Binance – oszacował, że Binance prawdopodobnie wygenerowało 1 miliard dolarów przychodu w pierwszym kwartale tego roku.

Dla porównania, całkowite zyski Coinbase – która w tym tygodniu była notowana na Nasdaq – szacowane są gdzieś pomiędzy 780 milionów dolarów a 1,3 miliarda dolarów. Bankman-Fried, powszechnie znany jako SBF, napisał:

Chociaż Binance spalał 20% zysku giełdy w przeszłości, możliwe jest, że podczas ostaniego splania giełda odrzuciła 70%-80% zysku. Biorąc pod uwagę tę liczbę, Bankman-Fried stwierdził, że 600-milionowe spalanie może równać się około 750 mln USD zysku.

BNB dogania Ethereum

Rajd ten zamknął lukę między BNB a Ether (ETH), przy czym BNB obejmuje obecnie ponad jedną trzecią kapitalizacji rynkowej Ethera. Na silny trend wzrostowy BNB miały wpływ dobre wyniki Binance i jego giełdy instrumentów pochodnych, ale także trajektoria wzrostowa Binance Smart Chain. W ostatnich miesiącach, Binance Smart Chain odnotował znaczny wzrost dziennego wolumenu transakcji.

Według BSCScan, eksploratora blockchain dla Binance Smart Chain, sieć odnotowała wzrost liczby dziennych transakcji z około 380 tysięcy pod koniec stycznia do ponad 4,7 miliona w piątek.

Ponieważ BNB jest głównym tokenem używanym na Binance Smart Chain i jest aktywnie wykorzystywany na platformach takich jak PancakeSwap jako środek do udziału w różnych pulach, popyt na BNB stale wzrasta.

Według CoinGecko, BNB odnotował najlepsze jak dotąd wyniki, osiągając 710% zysku w pierwszym kwartale. Analitycy z CoinGecko przypisali ten wzrost do Binance Smart Chaina. Pojawił się on jako alternatywa dla Ethereum, które zmaga się z wysokimi kosztami gazu.

binance
reklama
reklama