Chińska policja przejęła 3,8 mln USD od hazardowego dAppa na EOS | Wiadomości | CrypS.

Chińska policja przejęła 3,8 mln USD od hazardowego dAppa na EOS

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dyrektor huobi na celowniku chinskiej policji?

Chińska policja skonfiskowała prawie 4 miliony dolarów w różnych kryptowalutach po nalocie na kilku deweloperów. Prowadzili oni zdecentralizowaną aplikację hazardową zbudowaną na blockchainie EOS.

3,8 miliona dolarów w kryptowalutach skonfisowane

Po otrzymaniu sygnałów o podejrzeniu nielegalnej działalności z udziałem deweloperów dApp o nazwie Biggame, departament policji Jiangsu rozpoczął dochodzenie. Ostatecznie doprowadziło ono do aresztowania 15 osób. Podczas nalotu, władze znalazły i skonfiskowały 1,3 miliona jednostek EOS i BTC. W przeliczeniu na waluty fiat, kwota ta jest równa 26 milionom juanów lub 3,8 miliona dolarów.

Według raportu, jest to pierwsza sprawa związana z nielegalnym hazardem online na terenie Chin, którą udało się rozwiązać policji.

Aplikacja oferowała swoim klientom gry takie jak kości i Texas Hold’em. Klienci obstawiali swoje zakłady za pomocą smart kontraktów EOS. Chińscy urzędnicy poinformowali, że w okresie od czerwca 2018 r. do grudnia 2020 r. grupa stojąca za dAppem wygenerowała zysk w wysokości około 10 milionów dolarów.

To nie pierwszy raz, gdy chińska policja zajmuje się aplikacjami i platformami opartymi na blockchainie. W zeszłym roku, władze aresztowały 109 osób związanych z piramidą kryptowalutową PlusToken. Znany schemat Ponziego zdefraudował środki inwestorów w wysokości ponad 5,7 miliarda dolarów.

“Ruch Oczyszczania Internetu”

Największa gospodarka w Azji – Chiny – jest jednym z wiodących krajów w zakresie wydobycia i dystrybucji kryptowalut. Ma jednak też mnóstwo doświadczenia z nielegalną działalnością.

Aresztowanie w Jiangsu podkreśla cel chińskich organów ścigania, jakim jest neutralizacja wszelkich nielegalnych działań online – od hazardu i oszustw telekomunikacyjnych po pranie brudnych pieniędzy. Misja ta została nazwana jako “Ruch oczyszczania Internetu”.

dyrektor huobi na celowniku chinskiej policji?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.