Ukraiński polityk stracił dostęp do portfela z 400 BTC | Wiadomości | CrypS.

Ukraiński polityk stracił dostęp do portfela z 400 BTC

Redakcja
ukraina kryptowaluty

Ukraiński polityk, Davyd Arakhamia, dołączył do listy wczesnych inwestorów Bitcoina (BTC), którzy stracili dostęp do swoich portfeli. W ostatnim wywiadzie przyznał się do utraty dostępu do 400 BTC. Środki te zbierał jeszcze za wczesnych lat istnienia kryptowaluty.

Davyd Arakhamia jest byłym przedsiębiorcą technologicznym i członkiem ukraińskiego parlamentu, Verkhovna Rada.

Jak ukraiński polityk stracił 25 milionów dolarów w BTC?

Jak wyjaśnił Arakhamia w wywiadzie, jego firma akceptowała płatności w kryptowalucie w początkowych latach swojej działalności. Ukraiński polityk stracił jednak dostęp do całego portfela (około 400 BTC).

Próbując zaoszczędzić miejsce na swoim komputerze, przez pomyłkę usunął zaszyfrowany plik. Zawierał on klucz prywatny do portfela, w którym przechowywany był cały Bitcoin.

Od tego czasu ukraiński polityk nie może uzyskać dostępu do cyfrowej waluty. Biorąc pod uwagę obecną cenę, nonety te są warte około 25,1 miliona dolarów.

Pilnuj frazy seed!

Chociaż portfele sprzętowe zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla kryptowalut, utrata frazy seed może spowodować nieodwracalną stratę.

Przekonał się o tym Stefan Thomas, były dyrektor ds. technologii w Ripple, który opowiedział podobną historię. W styczniu przyznał, że nie może uzyskać dostępu do swojego portfela Bitcoin zawierającego miliony dolarów. Do zablokowania pozostały mu wtedy dwie próby odblokowania portfela.

Jeszcze w styczniu monety te były warte około 231 milionów dolarów. Jednak dziś za te same coiny mógłby sprzedać za około 437,8 mln dolarów. Od wtedy bowiem, wartość BTC wzrosła ponad dwukrotnie.

ukraina kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.