Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.04.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 15.04.021
 • Polski projekt Uniqly wszedł w tym momencie na Uniswap ze swoim tokenem UNIQ
  Gorący polski projekt Uniqly.io opierający swoje działanie na NFT, wszedł dziś o 17:00 ze swoim natywnym tokenem UNIQ na pierwszą giełdę, jaką jest zdecentralizowany Uniswap.
 • Zbiorowy pozew w Hiszpanii w sprawie kryptowalutowego oszustwa
  Grupa hiszpańskich inwestorów złożyła w sądzie pierwszy pozew zbiorowy związany z kryptowalutami. Sprawa dotyczy domniemanego oszustwa na szkodę grupy ponad 300 małych inwestorów z całej Hiszpanii.
 • Przeniesiono 12,208 BTC [766 mln USD] skradzionych z Bitfinex w 2016 r.
  Około 10% z 119 756 bitcoinów, przejętych podczas włamania na giełdę Bitfinex w 2016 roku, zostało przeniesione około godziny 19.30, 14 kwietnia.
 • Na karcie GeForce RTX 3060 nie będzie można już kopać
  Nvidia wyda nową wersję karty graficznej GeForce RTX 3060 opartej na procesorze Ampere GA106-302, aby zapobiec wykorzystywaniu urządzenia do wydobywania kryptowalut. Teraz karta graficzna działa na procesorze GA106-300. Po aktualizacji do nowego GPU zmieni identyfikator PCI i będzie niezgodny z wcześniej wydanymi sterownikami. Ponadto RTX 3060 otrzyma „dodatkowe mechanizmy”, które zagwarantują niemożność wydobycia na nim Ethereum.
 • Ubezpieczyciel AXA zaczyna akceptować płatności w BTC
  To duży krok w kierunku masowej adopcji kryptowalut, ponieważ od dziś wszyscy klienci prywatni największego ubezpieczyciela w Szwajcarii, mają możliwość opłacania składek ubezpieczeniowych w bitcoinach.
 • Ukraina wspiera kary więzienia za ukrywanie kryptowalut
  15 kwietnia Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, która przywraca odpowiedzialność karną za nieścisłe oświadczenia. Dokument poparło 283 posłów. W aktualnej wersji ustawy proponuje się ograniczenie wolności do 2 lat oraz karę grzywny do około 160,000 dolarów, jeżeli osoba nie dokonała wpisu majątku w wysokości od 40,500 dolarów. 
 • Coinbase zaznacza swoje IPO wiadomością na blockchainie
  Coinbase upamiętnił swoje publiczne notowanie na Nasdaq poprzez umieszczenie wiadomości w blockchainie Bitcoina.
 • Gary Gensler oficjalnie zatwierdzony jako przewodniczący SEC
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odnotowała wczoraj dwa wydarzenia. Gary Gensler został zatwierdzony jako następny przewodniczący SEC, a Hester Peirce zaktualizowała plan Safe Harbor.
 • US Postal Service zamierza zaoferować tokeny NFT
  United States Postal Service (USPS) wkrótce wkroczy na rynek tokenów niezamiennych (NFT). Amerykański operator pocztowy nie chce jednak tworzyć dzieł sztuki, a zamierza wykorzystać tokeny w usłudze przesyłania listów i paczek.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 15.04.021
reklama
reklama