Coinbase zaznacza swoje IPO wiadomością na blockchainie | Wiadomości | CrypS.

Coinbase zaznacza swoje IPO wiadomością na blockchainie

Zerelik Maciej
Coinbase - Interface - Tablet

Coinbase upamiętnił swoje publiczne notowanie na Nasdaq poprzez umieszczenie wiadomości w blockchainie Bitcoina.

Coinbase odnosi się do pandemii COVID19

Coinbase osadził wiadomość, która odnosiła się do nagłówka wiadomości New York Times z dnia 10 marca 2021 roku. Omawia on plan stymulacyjny rządu USA COVID-19 o wartości biliona dolarów.

W nagłówku czytamy: „NYTimes 10/Mar/2021 House Gives Final Approval to Biden’s $1.9T Pandemic Relief Bill”.

Platforma poprosiła pulę wydobywczą F2Pool o zakodowanie wiadomości na bloku nr 679,187, pierwszym bloku wydobytym po tym, jak Coinbase został wprowadzony na Nasdaq.

Wiadomość znajduje się w polu danych coinbase. Jest to jednak tylko funkcja, która nie jest w żaden sposób związana z giełdą poza tym, że platforma została nazwana właśnie po tym technicznym terminie.

Ukłon w stronę Satoshiego Nakamoto

Coinbase mówi, że wiadomość, którą opublikowała, jest „ukłonem w stronę Satoshiego”, pseudonimowego twórcy Bitcoina, który zakodował podobną wiadomość na pierwszym w historii bloku Bitcoina tzw. bloku genezy.

W 2009 roku Satoshi dodał wiadomość do bloku genezy Bitcoina, podkreślając obawy związane z ratowaniem banków przez rząd Wielkiej Brytanii. „The Times 03/Jan/2009 Chancellor on the brink of second bailout for banks” był nagłówkiem z artykułu London Times z dnia 3 stycznia 2009 roku, tego samego dnia, w którym wydobyto pierwszy blok Bitcoina.

Można więc zakładać, że wiadomość Coinbase jest krytyką wydatków rządowych i promocją kryptowalut jako alternatywy dla pieniądza głównego nurtu.

Coinbase - Interface - Tablet
reklama
reklama